Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Jasno 20°C

Česko součástí „čtvrté říše“, pokus o vraždu Putina a kolaps EU: Bláznivé předpovědi lidí z Kremlu

Autor: tsv, swp - 
30. prosince 2022
05:00

Nejbližší kolegové ruského prezidenta Vladimira Putina včetně ministra zahraničí Sergeje Lavrova přišli s predikcemi na příští rok. Česká republika a další země se podle nich spojí s Německem do „čtvrté říše“, NATO se pokusí o vraždu ruského vůdce, Británie se znovu připojí k Evropské unii a způsobí její kolaps a Severní Irsko se připojí k Irské republice. S bizarními předpověďmi se připojil i bývalý prezident a aktuální místopředseda Bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv, podle kterého se rozpadnou Spojené státy v důsledku občanské války.

Medveděv veřejně prohlásil, že Putin čelí přímé hrozbě, konkrétně se o jeho zavraždění mají pokusit členské země Severoaltantické aliance (NATO). Kromě toho dále uvedl, že by se v příštím roce mohly od USA oddělit státy Kalifornie a Texas po rozpoutání občanské války. Mezi jeho predikce patří i vize o kolapsu EU, který zapříčiní opětovné připojení Velké Británie.

Exprezident Medveděv dále hovořil o vítězství miliardáře Elona Muska v amerických prezidentských volbách, načež by byl dosazen do čela států, které budou po občanské válce spadat pod republikánskou vládu.

Vznik čtvrté říše a gilotinový útok na Kreml

S vlastními předpověďmi kromě dalších Putinových přátel a kolegů přispěl i Lavrov, ministr své předtuchy sdělil státní zpravodajské agentuře TASS. V roce 2023 nás podle něj čeká „vznik čtvrté říše složené z Německa, Polska, České republiky, Slovenska, Rumunska, zbytků Ukrajiny s centrem v Kyjevě a dalších vyvrhelů“. Čtvrtou říši by mohly doplnit i pobaltské země.

Lavrov se mimo jiné přidal k tvrzení Medveděva a pro TASS uvedl, že USA otevřeně plánují zabití ruského vůdce. „Washington je napřed před ostatními, anonymní funkcionáři z Pentagonu přímo vyslovili výhrůžky o tom, že na Kreml vyšlou gilotinový útok, což je popravdě vyhrožování pokusem o zavraždění ruského prezidenta,“ pronesl. Na jeho slova upozornil britský server DailyMail.

„Pokud někdo opravdu má takové nápady, tak by se měl dotyčný zamyslet nad možnými následky takových plánů,“ dodal Lavrov. „Politický směr Západu, který je namířen na naprosté potlačení Ruska, je extrémně nebezpečný. Nese to s sebou riziko přímého ozbrojeného konfliktu jaderných mocností.“

23:01
3. 6. 2023

Prezident Volodymyr Zelenskyj kvýbuchu u města Dnipro na Telegramu uvedl, že k úderu došlo mezi dvěma obytnými domy. „Pod troskami jsou bohužel lidé. Rusko opět dokazuje, že je teroristickým státem,“ napsal.

22:59
3. 6. 2023

Výbuch u ukrajinského města Dnipro dnes zasáhl dvoupatrový obytný dům, zranil nejméně 13 lidí a další obyvatelé mohli být uvězněni pod troskami. S odkazem na šéfa oblastní správy to dnes uvedla agentura Reuters.

Mezi zraněnými jsou tři děti, uvedl Serhij Lysak na internetu. V místě severně od Dnipra zasahuje záchranná služba, zpod trosek se zatím podařilo vyprostit jednu osobu. „V obci Pidhorodne byl zpod trosek domu vytažen muž. Stále tam jsou lidé. Pátrací a záchranná operace pokračuje. Celkem bylo zatím zraněno 13 lidí. Tři z nich jsou děti. Jsou to děti ve věku 6, 11 a 15 let,“ řekl Lysak.

Téměř všichni zranění jsou v nemocnici ve středně těžkém stavu. Jedna osoba bude léčena ambulantně. Oběti mají poranění hlavy, střepiny v těle a pohmožděniny. Je jim poskytována veškerá potřebná pomoc, uvedl web Ukrajinska pravda.

21:24
3. 6. 2023

„Na Ukrajině jsme opravili 20 škol a sedm vybavili protiraketovými kryty,“ tweetuje Člověk v tísni. Z jednoho takového sklepního krytu pod školou se ohlásil i youtuber Janek Rubeš, který českou neziskovku vyrazil podpořit.

Kompletní online

Video  Boje v Bachmutu (video)  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa