Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Česko součástí „čtvrté říše“, pokus o vraždu Putina a kolaps EU: Bláznivé předpovědi lidí z Kremlu

Autor: tsv, swp - 
30. prosince 2022
05:00

Nejbližší kolegové ruského prezidenta Vladimira Putina včetně ministra zahraničí Sergeje Lavrova přišli s predikcemi na příští rok. Česká republika a další země se podle nich spojí s Německem do „čtvrté říše“, NATO se pokusí o vraždu ruského vůdce, Británie se znovu připojí k Evropské unii a způsobí její kolaps a Severní Irsko se připojí k Irské republice. S bizarními předpověďmi se připojil i bývalý prezident a aktuální místopředseda Bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv, podle kterého se rozpadnou Spojené státy v důsledku občanské války.

Medveděv veřejně prohlásil, že Putin čelí přímé hrozbě, konkrétně se o jeho zavraždění mají pokusit členské země Severoaltantické aliance (NATO). Kromě toho dále uvedl, že by se v příštím roce mohly od USA oddělit státy Kalifornie a Texas po rozpoutání občanské války. Mezi jeho predikce patří i vize o kolapsu EU, který zapříčiní opětovné připojení Velké Británie.

Exprezident Medveděv dále hovořil o vítězství miliardáře Elona Muska v amerických prezidentských volbách, načež by byl dosazen do čela států, které budou po občanské válce spadat pod republikánskou vládu.

Vznik čtvrté říše a gilotinový útok na Kreml

S vlastními předpověďmi kromě dalších Putinových přátel a kolegů přispěl i Lavrov, ministr své předtuchy sdělil státní zpravodajské agentuře TASS. V roce 2023 nás podle něj čeká „vznik čtvrté říše složené z Německa, Polska, České republiky, Slovenska, Rumunska, zbytků Ukrajiny s centrem v Kyjevě a dalších vyvrhelů“. Čtvrtou říši by mohly doplnit i pobaltské země.

Lavrov se mimo jiné přidal k tvrzení Medveděva a pro TASS uvedl, že USA otevřeně plánují zabití ruského vůdce. „Washington je napřed před ostatními, anonymní funkcionáři z Pentagonu přímo vyslovili výhrůžky o tom, že na Kreml vyšlou gilotinový útok, což je popravdě vyhrožování pokusem o zavraždění ruského prezidenta,“ pronesl. Na jeho slova upozornil britský server DailyMail.

„Pokud někdo opravdu má takové nápady, tak by se měl dotyčný zamyslet nad možnými následky takových plánů,“ dodal Lavrov. „Politický směr Západu, který je namířen na naprosté potlačení Ruska, je extrémně nebezpečný. Nese to s sebou riziko přímého ozbrojeného konfliktu jaderných mocností.“

21:00
16. 6. 2024

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od pondělního rána.

20:55
16. 6. 2024

Tady jsou ještě snímky z mírového summitu ve Švýcarsku. 

20:31
16. 6. 2024

V Chakovské oblasti se bojuje i o město Vovčansk, které Ukrajina osvobodila v září 2022, ale Rusové ho v rámci ofenzívy znovu obsadili. Videa na sociálních sítích ukazují, že se Rusové v tamní továrně hromadně vzdávají ukrajinským silám. Podle neoficiálních informací bylo v areálu až 400 okupantů.

 

 

Kompletní online

Video  Boje v Bachmutu (video)  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa