Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Nesouhlasíš? Zemřeš! Další čtyři vlivní kritici Putinova režimu jsou po smrti

 • Autor: Petr Šour,swp - 
  28. 12. 2022
  10:56

  Náhodné pády z oken, podivné infarkty a nevysvětlitelné sebevraždy lidí, kteří se nějakým způsobem znelíbili vládnoucímu režimu v Rusku, nemají konce.

 • 1.Pavel Antov (†65)

  Ruský podnikatel v masném průmyslu Pavel Antov nečekaně zemřel po pádu z okna ve třetím patře hotelu v indické Rayagadě. Podle jiných zpráv skočil ze střechy. Tamní policie soudí, že nejbohatší poslanec vládní strany Jednotné Rusko spáchal sebevraždu kvůli depresím. Antov ale v červnu kritizoval letecké údery na Kyjev, označil je za ruský teror. Vzápětí se za své výroky omluvil a trval na tom, že vždy podporoval prezidenta. Na záchranu života to ale bylo zřejmě málo.

 • 2.Vladimir Bydanov (†61)

  Pár dní před Antovem zemřel ve stejném hotelu (!) Sai International i jeho kamarád, další movitý podnikatel Vladimir Bydanov. Měli tam spolu oslavit Antovovy narozeniny. V hotelovém pokoji ho našli v bezvědomí, následně zemřel v nemocnici údajně kvůli nadměrné dávce alkoholu v krvi.

 • 3.Alexander Buzakov (†66)

  Vysoce postavený manažer a šéf petrohradské Admiralitní loděnice, která vyrábí ruská válečná plavidla a ponorky, zemřel podle Putinovy agentury TASS nečekaně, předčasně a tragicky. Příčinu jeho skonu ale Kreml neprozradil.

  Záhadné smrti ruských vlivných osob Záhadné smrti ruských vlivných osob | Blesk

 • 4.Dmitrij Zelenov (†50)

  Významný developer, miliardář a kritik Vladimira Putina ve Francii údajně přepadl přes zábradlí během návštěvy přátel v přímořském turistickém letovisku Antibes. Krátce předtím se mu udělalo špatně po večeři. Byl převezen na JIP, kde už lékaři jen konstatovali smrt. Zelenov jako první začal stavět výškové budovy v Moskvě včetně ikonické 254 metrů vysoké věže Triumph Palace.

  Video  Diplomat Jindrák: Putin je chladně kalkulující mašina. A jaká byla Zemanova první reakce na válku?  -  Vera Renovica
  Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa