Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 21°C

Ruský boháč ve Francii přepadl přes zábradlí: Putinův kritik na následky zranění zemřel

Autor: rix - 
18. prosince 2022
14:45

Ve Francii zemřel ruský boháč Dmitrij Zelenov. V jednom z domů v Antibes na Azurovém pobřeží přepadl přes zábradlí. Oligarcha měl tvrdě vystupovat proti ruské invazi na Ukrajinu. 

Zelenovovi byla po pádu poskytnuta první pomoc a lékaři ho převezli na jednotku intenzivní péče. Tam však i přes včasnou pomoc zemřel. Jak uvedl web italy24, oligarcha byl bývalým majitelem obří developerské společnosti Donstroj. Měl kritizovat ruský vpád na Ukrajinu. 

Podle jednoho z telegramových účtu měl mít již dříve Zelenov problémy se zdravím, konkrétně se srdcem. Před tragickou smrtí byl na večeři u kamarádů, kde se mu ale udělalo špatně a u východu přepadl přes zábradlí. Při nehodě se smrtelně zranil. 

Jeho bývalá firma Donstroj jako první začala stavět výškové obytné komplexy v Moskvě. Několik let byl Zelenov na seznamu ruských miliardářů Forbes, ale po finanční krizi v roce 2008 byl se svou partnerkou nucen vzdát se společnosti kvůli dluhům.

23:03
Dnes

Milí čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme dobrou noc.

22:16
Dnes

Ramzan Kadyrov, prezident Čečenska, slíbil, že se „pomstí v plném slova smyslu“ za nedávný útok bezpilotního letadla na Moskvu. Pohrozil také západní Evropě, že Rusko „zaklepe na dveře například Německa nebo Polska“. Napsala o tom Ukrajinská pravda.

21:25
Dnes

Ukrajina má zájem, aby britská zbrojovka BAE Systems, vyrábějící tanky Challenger 2, houfnice M777 či bojová vozidla pěchoty Bradley, otevřela opravárenský a výrobní závod na Ukrajině, uvedl prezident Volodymyr Zelenskyj během jednání se zástupci vedení BAE Systems. Jednání prostřednictvím videokonference vedlo k předběžné dohodě, že zbrojovka na Ukrajině otevře svou kancelář, oznámila dnes agentura Unian.

Zobrazit celý online

Video  Nehoda dcery ukrajinského oligarchy: Na místě zemřelo pět lidí  - youtube.com
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa