Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Neúplatný soudce Sergej Maslov zemřel na Kerčském mostě ve svém cadillacu: Vadil Putinovi?

Autor: rix, ČTK - 
13. října 2022
05:00

Při výbuchu Kerčského mostu zemřel významný ruský soudce Sergej Maslov. Zahynul s dalšími třemi lidmi ve svém cadillacu. Mohl úředník vadit prezidentovi Vladimiru Putinovi? Šťoural totiž nejen do plynárenské společnosti Gazprom, ale i do prezidentových kamarádů.

Všichni čtyři mrtví byli v osobním automobilu, který se ocitl v epicentru výbuchu, píše TASS s odvoláním na svůj zdroj. O smrti soudce Sergeje Maslova už dříve informovala ruská média. Podle nich jel ve voze společně s petrohradskými průvodci-historiky a fitness trenérem z Jevpatorije.

Zdroje o Maslovovi hovoří jako o neúplatném soudci, jenž pracoval na velmi citlivých záležitostech. „Posledním případem, který spadal do jeho soudního řízení, byl případ, kdy jako obžalovaná vystupovala dcera Ramzana Kadyrova,“ uvedl deník Mirror s odkazem na zdroj obeznámený se situací.

Mluví se dokonce o tom, že výbušniny, které zničily Kerčský most, mohly být umístěny právě v jeho vozidle. „Je to nedotknutelná osoba, nikdo by jeho auto neprohlížel,“ vysvětlil zdroj. „Je tedy možné, že cílem výbuchu mohl být Maslov,“ uvedla osoba s tím, že do auta Cadillac Escalade by se vešlo velké množství výbušniny.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí označil explozi za teroristický čin, ze sabotáže obvinil ukrajinské tajné služby a prohlásil, že pondělní masivní ruské raketové údery na ukrajinská města jsou odvetou za ukrajinské útoky, mezi které zařadil i výbuch na Kerčském mostě. Kyjev se k zodpovědnosti nepřihlásil.

15:01
Dnes

První náměstek ukrajinského ministra obrany Oleksandr Pavljuk tvrdí, že Rusko za poslední týden ztratilo 7210 vojáků, uvedl to v příspěvku na svém telegramu.

13:47
Dnes

Ukrajina a Polsko otevřou v pondělí další hraniční přechod pro prázdné kamiony, aby se uvolnila tolik potřebná trasa do Kyjeva, přičemž některé přechody jsou blokovány týdny protestů polských řidičů, uvedly v neděli ukrajinské úřady.

13:06
Dnes

Ukrajinská armáda obvinila ruské síly ze zastřelení nejméně dvou vzdávajících se ukrajinských vojáků v Doněcké oblasti. Takový čin by znamenal porušení ženevské konvence o válečných zajatcích, upozornil dnes server The Kyiv Independent.

Zrnité video zachycující incident kolovalo po sociálních sítích. Několik ruských vojáků na něm střílí do dvou vzdávajících se vojáků, kteří vyšli ze zákopu. Kyjev Moskvu obvinil ze spáchání dalšího válečného zločinu.

Zobrazit celý online

Video  Putinova chlouba v plamenech: Výbuch na Kerčském mostě  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud