Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Česká společnost představila novou řadu luxusních bunkrů: Na šťastné majitele v podzemí čeká i umělecká galerie

Autor: štt - 
12. října 2022
05:00

Třicet let po skončení studené války euroatlantickým světem otřásla nová hrozba. Vpád ruských vojsk na Ukrajinu ohrozil dlouho udržované příměří na evropském kontinentu. Přestože ohrožení pociťuje většina z nás, jen bohatí mají dostatek prostředků si zajistit vlastní bezpečí.

Česká společnost Oppidum, která vyrábí podzemní kryty, se během několika let přeorientovala ze zakázek pro stát na soukromý sektor. Nedávno představila svou novou řadu bunkrů L'Heritage, o nichž tvrdí, že mohou lidem poskytnout přepych navzdory hrozícím katastrofám.

Jak už bylo zmíněno, nejsou určeny pro běžné smrtelníky. Základní model vyjde zhruba na čtvrt miliardy korun, zatímco model L'Heritage se pohybuje v přepočtu kolem dvou a půl miliard korun. Ceny však mohou být i vyšší, záleží pouze na vkusu zákazníka, jak uvádí The Mirror.

Podzemní úkryty bývají součástí některých luxusních sídel. Tyto nové bunkry se liší tím, že nahrazují dům jako takový, jelikož se nacházejí na ploše necelých tisíc metrů čtverečních.

Majitel může přiletět vrtulníkem na přistávací plochu a poté se spustit o 15 metrů níže, kde přes garáž zamíří vzduchovým uzávěrem do svého zabezpečeného bunkru obsahujícího veškerý luxus. Je zde místo jak pro uměleckou galerii, tak i vnitřní zahradu.

Pro všechny, kteří se zajímají o bezpečnostní prvky, hlavní vchod je kontrolován biometrickými přístroji, jež snímají obličej, oči, dlaně a otisky prstů a umožňují vstup pouze těm, kteří mají povolení. Celý plášť odpovídá balistickým standardům NATO. Technologie betonu je stejná jako u toho, který se používá v atomových elektrárnách.

„Jsou to místa klidu a absolutního bezpečí pro majitele a jejich rodiny. Je nám ctí, že můžeme našim klientům nabídnout nejvyšší úroveň služeb a vytvořit krásná místa, která budou chránit je i jejich odkaz pro další generace,“ říká v prohlášení Jakub Zamrazil, zakladatel a generální ředitel společnosti Oppidum. I když věří, že lidstvo se vyhne nejhoršímu možnému scénáři, myslí si, že je moudré být připraven. Snad takovou možnost bude mít i většina z nás.

Video  Kryty a bunkry: Kam se schovat a co mít v evakuačním zavazadle?  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi