Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Po Mekáči mají Rusové i svůj „Starbucks“. Řetězec okopíroval logo, interiér i zástěry

Autor: tsv - 
19. srpna 2022
16:07

V ruské metropoli byla otevřena pobočka nového řetězce falešných kaváren ‚Starbucks‘. Společnost Stars Coffee má mimo jiné téměř identické logo, interiérový design podniků a zaměstnanci nosí i stejné zástěry, tam ale podle spolumajitele podobnost končí. Starbucks ukončil svou působnost v Rusku chvíli po propuknutí války na Ukrajině.

Americká firma v Rusku před několika měsíci uzavřela všech svých 130 poboček v souvislosti s invazí na Ukrajinu, prostory ale prázdné nezůstanou. Nově si je pronajme společnost Stars Coffee, informoval server Mirror.

Řetězec si zvolil téměř identické logo a barevnou škálu nejen interiéru, nebude proto muset mnoho věcí měnit. Nad vchody obchodů nechá původní kruhovou ceduli, místo dvouocasé mořské panny s korunou bude ale zákazníky vítat žena s čepicí zdobenou jedinou hvězdou v jejím středu.

V Moskvě se otevřela první pobočka ruské verze Starbucks... Stars Coffee V Moskvě se otevřela první pobočka ruské verze Starbucks... Stars Coffee | Twitter

Logo amerického řetězce Starucks Logo amerického řetězce Starucks | Profimedia

Všechno je jiné, tvrdí majitel

Zaměstnanci budou nosit stejné zástěry s kulatým logem, identicky vypadají dokonce i tradiční „starbucksovské“ kelímky. Majitel Anton Pinskij ovšem trvá na tom, že zde podobnosti končí. „Náhled lidí bude jiný,“ řekl během slavnostního otevření první pobočky v Moskvě.

„Pokud to srovnáte, tak kromě kruhového loga mezi nimi nenajdete nic společného,“ dodal s odkazem na dvě společnosti. Hlavním rozdílem je podle něj například dodavatel dalších produktů, které kavárna nabízí. Firma bude získávat své ingredience z Jižní Ameriky, Afriky a samotného Ruska.

„Právě jsme našli další dodavatele, našli jsme správně pražiče, a jelikož to baristové správně namíchali, máme produkt, o kterém si myslíme, že bude konkurenční,“ dodal Pinskij. Během příštích měsíců se napříč federací otevřou další pobočky.

7:11
3. 10. 2022

Ve stínu ruské války na Ukrajině začíná letošní udělování Nobelových cen. Jako první bude dnes vyhlášena cena za fyziologii a lékařství, v dalších dnech pak budou postupně oznámena jména držitelů cen za fyziku, chemii, literaturu a za mír. 

Na zisk nejsledovanější Nobelovy ceny za mír mají podle expertů šanci bojovníci proti autoritářským režimům z Ruska, Běloruska či dalších zemí, dobrovolníci pomáhající na Ukrajině nebo instituce, které shromažďují informace o válečných zločinech.

6:43
3. 10. 2022

Dobré ráno, zástupkyně ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Krymu Tamila Taševová a její tým tráví každý den přípravami na budoucí reintegraci Krymu. Taševová říká, že „znovudobytí se zdá být nevyhnutelné“. „Možná se to nestane zítra, ale myslím, že to bude mnohem rychlejší, než jsem si myslela před rokem,“ řekla deníku Guardian.

22:04
2. 10. 2022

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Přejeme dobrou noc a budeme se na vás těšit zítra. 

Kompletní online

Video  19letý mladík přišel v bojích s ruskými okupanty o ruku. První ukrajinští vojáci se léčí v Česku  - TV NOVA Official
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa