Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Bývalý šéf CIA promluvil o možném konci Putina: Zabijí ho za*raným kladivem do hlavy, tvrdí

Autor: jel - 
6. července 2022
15:24

Daniel Hoffman v minulosti šéfoval v Moskvě pobočce americké zpravodajské agentury CIA. Nyní promluvil o tom, že konec Vladimira Putina bude nečekaný a rychlý. Domnívá se, že ho mohou zavraždit lidé z jeho vlastního okruhu kvůli zpackané invazi na Ukrajinu. 

Exšéf moskevské CIA Daniel Hoffman se domnívá, že by Putin mohl být odstaven od moci při nekompromisní likvidaci. Tu podle něj zorganizuje někdo z těch, kteří mají k ruskému prezidentovi nejblíž. Hoffman jako tři klíčové osoby možného spiknutí vidí ministra obrany Sergeje Šojga, generálního tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaje Patruševa a ředitele FSB Alexandra Bortnikova.

Dodal, že všichni tito tři by zřejmě měli vůdčí ambice a zároveň by byli velmi ostražití proti jakékoliv vzpouře. „Ti chlapi, kteří to udělají, to udělají velmi tajně, aby je Putin neodhalil a nezabil. Stane se to a najednou bude mrtvý,“ uvedl podle Daily Mail bývalý ředitel moskevské CIA. „Zabijí ho zas*aným kladivem do hlavy,“ nechal se slyšet.

Což zřejmě může být odkaz na smrt Leonida Trockého. Ten byl totiž zavražděn v roce 1940 tajným agentem NKVD (Narodnyj komissariat vnutrennich děl, v překladu Lidová komise pro vnitřní záležitosti) a údajnou vražednou zbraní byl prý sekáček na led.

Podle generála Kyrylo Budanova se kyjevským špiónům podařilo infiltrovat do Kremlu a domnívají se, že atentát možná nebude nutný. „Putina už nečeká dlouhý život,“ řekl a dodal, že to zjistili na základě běžných pozorování. 

Je pravda, že o Putinově špatném zdravotním stavu už se dlouhodobě spekuluje. Když měl začátkem měsíce projev v Moskvě, podlomily se mu při něm nohy.

21:53
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že potenciální vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou se konat nebudou, pokud budou okupanti v okupovaných oblastech schvalovat protiprávní referenda.

21:30
Dnes

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

21:01
Dnes

Ukrajinští partyzáni v luhanském městě Bilokurakyne vylepují letáčky se slovy: „Sláva Ozrojeným silám Ukrajiny.“

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa