Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Bývalý šéf CIA promluvil o možném konci Putina: Zabijí ho za*raným kladivem do hlavy, tvrdí

Autor: jel - 
6. července 2022
15:24

Daniel Hoffman v minulosti šéfoval v Moskvě pobočce americké zpravodajské agentury CIA. Nyní promluvil o tom, že konec Vladimira Putina bude nečekaný a rychlý. Domnívá se, že ho mohou zavraždit lidé z jeho vlastního okruhu kvůli zpackané invazi na Ukrajinu. 

Exšéf moskevské CIA Daniel Hoffman se domnívá, že by Putin mohl být odstaven od moci při nekompromisní likvidaci. Tu podle něj zorganizuje někdo z těch, kteří mají k ruskému prezidentovi nejblíž. Hoffman jako tři klíčové osoby možného spiknutí vidí ministra obrany Sergeje Šojga, generálního tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaje Patruševa a ředitele FSB Alexandra Bortnikova.

Dodal, že všichni tito tři by zřejmě měli vůdčí ambice a zároveň by byli velmi ostražití proti jakékoliv vzpouře. „Ti chlapi, kteří to udělají, to udělají velmi tajně, aby je Putin neodhalil a nezabil. Stane se to a najednou bude mrtvý,“ uvedl podle Daily Mail bývalý ředitel moskevské CIA. „Zabijí ho zas*aným kladivem do hlavy,“ nechal se slyšet.

Což zřejmě může být odkaz na smrt Leonida Trockého. Ten byl totiž zavražděn v roce 1940 tajným agentem NKVD (Narodnyj komissariat vnutrennich děl, v překladu Lidová komise pro vnitřní záležitosti) a údajnou vražednou zbraní byl prý sekáček na led.

Podle generála Kyrylo Budanova se kyjevským špiónům podařilo infiltrovat do Kremlu a domnívají se, že atentát možná nebude nutný. „Putina už nečeká dlouhý život,“ řekl a dodal, že to zjistili na základě běžných pozorování. 

Je pravda, že o Putinově špatném zdravotním stavu už se dlouhodobě spekuluje. Když měl začátkem měsíce projev v Moskvě, podlomily se mu při něm nohy.

13:48
Dnes

Dodávky amerických balistických střel dlouhého doletu ATACMS Ukrajině nijak nezmění výsledek konfliktu, uvedl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Reagoval tím na středeční prohlášení amerických představitelů, podle kterých Ukrajina minulý týden k bombardování vojenského letiště na Ruskem anektovaném Krymu použila tyto americké střely.

„Spojené státy jsou do tohoto konfliktu přímo zapojeny. Zásadně to nezmění výsledek speciální vojenské operace, svého cíle dosáhneme, ale samotné Ukrajině to způsobí další problémy,“ uvedl podle agentury TASS Peskov.

12:44
Dnes

„Musíme si být vědomi faktu, že dnes je naše Evropa smrtelná. Může zemřít a záleží to jen na tom, co si vybereme. A toto rozhodnutí musíme učinit nyní,“ prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron v projevu na pařížské Sorbonně o prioritách své evropské politiky před červnovými eurovolbami. Evropské země se podle něho musí vstříc hrozbám Ruska, Číny i na Blízkém východě zbavit obranné závislosti na Spojených státech a zesílit vazby na Británii. 

12:02
Dnes

Evropský parlament pravděpodobně odsoudí Svobodou stranu Rakouska (FPÖ) za její blízkost k Rusku prezidenta Vladimira Putina, píše s odvoláním na návrh usnesení agentura APA. Europarlament má o právně nezávazné rezoluci týkající se ruských pokusů o ovlivňování voleb do EP hlasovat dnes, materiál velmi pravděpodobně podpoří evropští lidovci, sociální demokraté, liberálové i zelení.

Rezoluce má vyjádřit znepokojení Evropského parlamentu nad novými obviněními z ruského vlivu a pokusy Moskvy o ovlivňování některých kandidátů a vměšování se do nadcházejících voleb.

FPÖ čelila kritice za přílišnou náklonnost k Rusku a prezidentu Vladimiru Putinovi v minulosti už vícekrát. V prosinci roku 2016 podepsali představitelé strany Svobodných smlouvu „o přátelství“ se stranou Jednotné Rusko. V dnešním návrhu usnesení Parlament EU mimo jiné „vyjadřuje své znepokojení nad rakouským špionážním případem, v němž je bývalý rakouský zpravodajský důstojník Egisto Ott, který je údajně úzce spojen s politikem FPÖ Hansem-Jörgem Jeneweinem, obviněn ze špionáže pro Rusko a nezákonného získávání osobních údajů z policejních databází, včetně předávání údajů z mobilních telefonů bývalých vysoce postavených rakouských úředníků ruské tajné službě“.

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa