Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Šokující slova šéfa ukrajinské rozvědky: Putinovi zbývají dva roky života?!

Autor: rix - 
28. června 2022
05:00

S ruským prezidentem Vladimirem Putinem to jde od desíti k pěti? Alespoň to tvrdí šéf kyjevské zpravodajské rozvědky, generálmajor Kyrylo Budanov. Podle něj Putin zemře do dvou let v důsledku nemocí, kterými údajně trpí. Putinovo zdraví je pod drobnohledem od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Zvěsti o jeho podlomeném stavu ale Kreml dlouhodobě popírá. 

„Putin před sebou nemá dlouhý život,“ uvedl Budanov sebejistě a ruskému prezidentovi předpověděl maximálně dva roky života. Spekulace o zdraví šéfa Kremlu nabraly na obrátkách poté, co se na veřejnosti několikrát choval zvláštně. Například během setkání s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem křečovitě svíral hranu stolu nebo se mu podivně třásly nohy. 

Stalo se to jen pár dní poté, co člověk údajně znalý poměrů v Kremlu tvrdil, že lékaři doporučili Putinovi, aby zdlouhavě nevystupoval na veřejnosti. Po nedávné videokonferenci s poradci a vojenskými vůdci měl pocítit ostrou nevolnost a závratě. Spekulovalo se také o tom, ze ruský prezident podstoupil operaci kvůli rakovině. 

„Pohybuje se s lékaři. Je známo, že existuje malý tým lékařů, kteří nejsou nikdy daleko, a říká se, že v častých intervalech opouští schůzky, aby se mohl s někým poradit,“ uvedl člen King's College London Michael Clarke. „Abych byl upřímný, myslím si, že je hypochondr,“ dodal. 

O Putinovu zdravotním stavu se spekulovalo už před dvěma lety, ale po invazi ruských vojsk na Ukrajinu se mu dostalo mnohem větší pozornosti. Kreml veškeré špatné informace o jeho zdraví popírá, informoval deník Daily Mail

21:55
7. 8. 2022

Drazí čtenáři, pro dnešek opět s online přenosem o válce na Ukrajině končíme, pokračovat budeme zítra ráno. Přejeme dobrou noc.

21:53
7. 8. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že potenciální vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou se konat nebudou, pokud budou okupanti v okupovaných oblastech schvalovat protiprávní referenda.

21:30
7. 8. 2022

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině  - Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa