Pátek 12. srpna 2022
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Oblačno, déšť 25°C

Putinův ministr Šojgu navštívil ruské vojáky na Ukrajině: Přílet vrtulníkem a ostré pohledy

Video se připravuje ...
Autor: ČTK - 
26. června 2022
10:28

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes navštívil velitelská stanoviště ruské armády na okupované Ukrajině a vyslechl hlášení o situaci. Zajímal se prý také o životní podmínky nasazených vojáků. S odkazem na prohlášení ruského ministerstva obrany o tom informovala agentura Interfax.

Rusko napadlo sousední Ukrajinu 24. února, Moskva o své agresi vůči sousední zemi důsledně hovoří jako o „speciální vojenské operaci“, která podle ní slouží k osvobození Ukrajiny.

„Ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu, prověřil ruské seskupení vojsk zapojených do speciální vojenské operace na Ukrajině. Na velitelských stanovištích ruských jednotek Šojgu vyslechl hlášení od velitelů o aktuální situaci a postupech ruských ozbrojených sil v hlavních operačních oblastech,“ uvedlo podle ruských agentur v prohlášení ministerstvo obrany. Ministr také některé ruské vojáky vyznamenal.

Agentura RIA Novosti na komunikační síti Telegram zveřejnila minutové video z ministrovy návštěvy. Obsahuje záběry přilétajícího vrtulníku, jednání Šojgua s vojáky a gratulace při předávání medailí.

13:59
Dnes

Ukrajina v konfliktu s Ruskem přišla už také o více než 60 procent svých uhelných ložisek, stejně jako o 20 procent nalezišť zemního plynu a 11 procent ložisek ropy. Podle listu The Washington Post to vyplývá z analýzy, kterou vypracovala kanadská organizace SecDev, která se zabývá vyhodnocováním rizik. O část ze surovinových nalezišť Ukrajina přišla už po ruské anexi poloostrova Krym a po začátku války na Donbasu na východě země v roce 2014.

13:52
Dnes

Rusko za posledních 24 hodin vypálilo 11 raket na Kramatorsk v Doněcké oblasti. Starosta Kramatorsku Oleksandr Hončarenko 12. srpna uvedl, že při útocích byly poškozeny nebo zničeny domy. Nebyly hlášeny žádné oběti na životech. 

13:45
Dnes

Společnost McDonald’s podle BBC oznámila, že plánuje znovu otevřít své prodejny na Ukrajině, které byly uzavřeny po invazi Ruska. Řetězec uvedl, že doufá, že tento krok pomůže obnovit „malý, ale důležitý pocit normality“.

Během několika příštích měsíců dojde k postupnému znovuotevření v Kyjevě a na západní Ukrajině v oblastech, které jsou považovány za bezpečné, uvedl hamburgerový gigant. Před vypuknutím konfliktu měl McDonald’s na Ukrajině více než 100 restaurací. Od té doby společnost pokračuje ve vyplácení mezd více než 10 000 zaměstnanců.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa