Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Ukrajinci si už z ostřelování nic nedělají? Slavná rapperka varuje: Když uslyšíte sirény, schovejte se!

Autor: pma - 
13. června 2022
21:41

Slavná ukrajinská rapperka Alyona Alyona (30) sdílela na sociálních sítích šokující záběry z bombardování ukrajinských civilistů. Zpěvačka se lidem snaží připomenout, že válka v zemi stále trvá a Ukrajinci by měli být stále na pozoru.

Aljona Olehivna Savranenko (30) je známá spíše pod svým uměleckým pseudonymem Alyona Alyona. V posledních týdnech na svých sociálních sítích sdílí i příspěvky týkající se války na Ukrajině, kterou na konci února vojensky napadlo Rusko.

Video Slavná ukrajinská rapperka Alyona Alyona (30) sdílela na sociálních sítích šokující záběry z bombardování ukrajinských civilistů. - Instagram.com/alyona.alyona.official
Video se připravuje ...

Válka neskončila

Ve čtvrtek rapperka sdílela drastické záběry běžných civilistů, které zasáhl výbuch. „Země je ve válce. Někdo žije doma a nevychází. Někdo z domu vychází, ale vrací se do něj. Každý den se neustále někdo po městech pohybuje,“ začala popisovat Alyona.

„Lidé, dávejte si ale pozor. Střely mohou létat kdekoliv a kdykoliv, a to s jakoukoli silou,“ napsala zpěvačka. Na třech krátkých videích, které na svém instagramu umělkyně sdílela, se ve všech třech případech opakuje stejný scénář. Kamera zachycuje Ukrajince pár vteřin před výbuchem střel vypálených ruskými okupanty.

Video Slavná ukrajinská rapperka Alyona Alyona (30) sdílela na sociálních sítích šokující záběry z bombardování ukrajinských civilistů. - Instagram.com/alyona.alyona.official
Video se připravuje ...

Drastické záběry mají apelovat na ostatní 

Na prvním záznamu je mladá žena v pozadí se stařenkou, když v tom přijde rána a obraz se roztřese a ozve se výbuch. Není ovšem specifikováno, kde bylo video natočeno a v jakém zdravotním stavu jsou obě ženy. Druhé video pochází z Charkova, kde je osamocený muž, který natáčí video. Najednou ale podobně jako v předchozím případě dopadne rána a dojde k výbuchu. Poslední záznam je pořízen z průmyslové kamery v Mykolajivu a jde na něm muž k autu. V tu ránu dojde k masivní explozi. Podle některých zdrojů muž na posledním videu výbuch nepřežil.

„Když uslyšíte poplach sirén, schovejte se v úkrytu. Prosím vás, nezanedbávejte to. Chápu, že je to trapné. Chápu, že jste si na ten zvuk zvykli, ale dělejte to prosím,“ apeluje hudebnice na své sledující a krajany.

22:00
1. 12. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

21:54
1. 12. 2023

Ruský prezident Vladimir Putin svým výnosem zvýšil tabulkový počet ruských vojáků skoro o 170 000, uvedla dnes státní agentura TASS s odvoláním na dokument zveřejněný na internetové stránce Kremlu. Podle agentury AFP to znamená navýšení počtu míst v armádě o 15 procent. Kvůli prezidentově výnosu se nepočítá s mobilizací, ujistilo ruské ministerstvo obrany. Počet vojáků se má podle něj zvýšit postupně, hlavně díky dobrovolným kontraktům s armádou.

TASS připomněl, že předchozím výnosem, platným od letošního 1. ledna, Putin stanovil počet příslušníků ozbrojených sil na 2 039 758 lidí včetně 1 150 628 vojáků. Nový dekret stanovuje početnost ozbrojených sil na 2 209 130 lidí, včetně 1 320 000 vojáků.

21:17
1. 12. 2023

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) si dnes na závěr dvoudenního jednání ve Skopji, poznamenaném přítomností šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova, zaručila fungování i do dalšího roku. Rusko totiž spolu s dalšími členskými zeměmi schválilo předsednictví Malty na rok 2024 a prodloužilo mandáty čtyř vedoucích zastupitelů, napsala agentura Reuters.

Spor o další předsednickou zemi byl zásadní. Předsednictví v OBSE mělo příští rok převzít Estonsko, ale Rusko, které má právo veta, tento krok zablokovalo. Nástup neutrální Malty do vedení nakonec ministři vyjednali na poslední chvíli. „Ruská agrese na Ukrajině narušila samotné základy a zásady naší organizace,“ uvedl Bujar Osmani, ministr zahraničí Severní Makedonie, která momentálně organizaci předsedá. „Ohrozila také samotnou existenci naší organizace. Proto jsou výsledky tohoto setkání tak úžasné,“ řekl. „Všichni můžeme být hrdí na to, čeho jsme letos dosáhli... OBSE není a nikdy nebyla setkáním podobně smýšlejících zemí, a proto potřebujeme, aby nadále sloužila jako platforma pro dialog,“ dodal.

Zobrazit celý online

Video Slavná ukrajinská rapperka Alyona Alyona (30) sdílela na sociálních sítích šokující záběry z bombardování ukrajinských civilistů. - Instagram.com/alyona.alyona.official
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud