Pátek 24. června 2022
Svátek slaví Jan, zítra Ivan
Polojasno, bouřka 28°C

Norská politička (35) bojuje proti Rusům: Ukrajinci krásku zasypali dary

Autor: rix - 
22. května 2022
15:05

Sandra Andersen Eiraová (35) pracuje na Ukrajině jako bojová medička. Na Ukrajinu se norská politička vydala hned na začátku ruské invaze. Nikdy předtím Ukrajinu nenavštívila a přesto zamířila do Kyjeva, kde se přihlásila jako bojová zdravotnice do Mezinárodní legie založené ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Bývalá členka sámského parlamentu Sandra zamířila k výhradně mužské jednotce složené z amerických a britských vojáků. Přesné místo operování její jednotky drží v tajnosti. Jisté je, že se norská krasavice a bývalá poslankyně norského Sámského parlamentu pohybuje někde na jižní frontě. V zemi může být až několik tisíc zahraničních vojáků. 

Norská občanka, která mimo jiné miluje rybaření, s pomocí Ukrajině ani na sekundu neváhala. „Když byla na tomto kontinentu naposledy velká válka, moje země potřebovala pomoc,“ uvedla Sandra s odkazem na norskou okupaci za nacistického Německa. „Je to moje morální povinnost,“ zdůraznila podle serveru Time

Žena ve zbrani si nemůže vynachválit ukrajinský lid. Místní už ji obdarovali mnoha dary. Dostala čokoládu květiny nebo dokonce ponožky. „Došlo i na slzy. Na slzy štěstí,“ dojala se norská kráska. 

Ženy ze všech koutů světa se staví k válce velice kriticky. A na Ukrajině jich také mnoho bojuje proti Rusům. „Putin je šílený,“ míní devětatřicetiletá Hannah Jarvisová, veteránka britské armády. Na Ukrajinu se brzy vydá s lékařskou pomocí. 

23:19
Dnes

Guvernér: V Doněcké oblasti bylo zabito 5 civilistů a 4 byli zraněni. 24. června Rusové zabili dva civilisty v Raihorodoku, dva ve Staré Karavaně a jednoho v Kostiantynivce, řekl guvernér Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko.

23:00
Dnes

Ruský poslanec vyhrožuje Londýnu bombardováním. Andrey Gurulyov, člen ruského parlamentu, řekl, že Londýn bude prvním městem, které bude bombardováno Ruskem, pokud blokáda Kaliningradské oblasti, ruské exklávy, povede k válce s NATO.

„První, kdo bude zasažen, bude Londýn. Je naprosto jasné, že hrozba pro svět pochází od Anglosasů,“ řekl v ruské národní televizi. Tvrdil také, že Rusko zničí vesmírné satelity NATO.

22:33
Dnes

Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že rozbila síť agentů pracujících pro ruskou vojenskou zpravodajskou službu GRU, do níž byl zapojen také ukrajinský poslanec Andrij Derkač. Tohoto ukrajinského zákonodárce dříve USA obvinily, že se coby ruský agent vměšoval do předloňských amerických prezidentských voleb, a uvalily na něj sankce. Napsal o tom portál Ukrajinska pravda.

Derkač podle SBU vytvořil síť soukromých bezpečnostních firem, které měly pomáhat ruským silám ovládnout Ukrajinu po zahájení invaze v únoru letošního roku. SBU upřesnila, že se jí podařilo ruskou zpravodajskou síť rozbít na začátku současné války, když zadržela Derkačova poradce Ihora Kolesnikova. Poradce podle SBU uvedl, že Derkačovy firmy měly zajistit průjezd ruské vojenské techniky do ukrajinských měst.

Zobrazit celý online

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa