Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Tetka v bunkru vynadala Putinovi kvůli rajčatům: Potřebuju sázet a ta dě*ka mě tam nepustí!

Autor: pma - 
14. května 2022
15:50

Válka na Ukrajině, kterou vyvolal ruský prezident Vladimir Putin, trvá už přes dva měsíce. Mnoho Ukrajinců se stále před bombardováním ukrývá v krytech a snaží se krátit si dlouhé chvíle myšlenkami na domov. Jedna tetička z Charkova je ale neklidná, že kvůli Putinovi nestihne zasadit rajčata.

Na Ukrajině jsou stále tisíce civilistů, kteří se ukrývají před ruskými okupanty v bunkrech. Je mezi nimi paní z Charkovské oblasti, která v krytu tráví už desítky dní. Z pobytu v kobce je celá nešťastná a potřebuje už do svého domu na venkově.

Na sociálních sítích začalo kolovat úsměvné video, kde Ukrajinka lamentuje, že už musí z krytu ven. „A co tady mám dělat? Potřebuju na venkov, musím zasadit rajčata už konečně. Potřebuju tam jet. A on mě tam nepustí, k**va jedna,“ stěžuje si na videu seniorka. Kdosi se ženy pobaveně ptá, koho tím myslí. „No přece Putina!“ odpovídá pohotově naštvaná Ukrajinka.  Stále však ale doufá, že svou úrodu rajčat letos sklidí.

Ruská invaze na Ukrajinu započala 24. února kolem čtvrté hodiny ranní středoevropského času. Ruský prezident Vladimir Putin tehdy vydal rozkaz ke „speciální vojenské operaci“ a prohlásil, že Rusko bude usilovat o demilitarizaci a „denacifikaci“ Ukrajiny. 

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu bylo podle OSN zabito 223 dětí, dalších 408 nezletilých Ukrajinců bylo zraněno. Podle posledních dostupných zpráv celkový počet ukrajinských obětí vystoupal na 3280 zabitých civilistů. Za hlavní příčinu potvrzených úmrtí a zranění civilistů Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva označil mimo jiné dělostřelecké a raketové ostřelování či letecké bombardování.

0:15
Dnes

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k ruské invazi na Ukrajině. Situaci pro vás nadále monitorujeme, prozatím ale přejeme poklidnou noc. 

0:05
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve svém videoprojevu rovněž prohlásil, že Severodoněck a další města Donbasu stále zůstávají hlavními cíli okupantů.

23:55
Dnes

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil, že posádka v Azovstalu v Mariupolu splnila svůj bojový úkol.

Zobrazit celý online

Video  Ukrajinci prosí o pomoc Muska! A slovní válka exmanželů Brzobohatých  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa