Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

„Zbraně hromadného ničení, hlad a migrační krize.“ Expert o tom, po čem Putin sáhne dál

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
13. května 2022
05:00

Nejistý postup ruských vojsk na Ukrajině brzy donutí prezidenta Vladimira Putina podle americké Národní rozvědky k drastičtějším krokům. Těch má podle bezpečnostního experta Davida Stulíka ruský prezident v rukávu poměrně dost. Ať už jde o využití zbraní hromadného ničení, nebo vyvolání nové migrační krize. Putin si podle něj v Rusku vychoval společnost, která by mu neúspěch neodpustila.

„Vzbudil v ruské společnosti nejhorší pudy a instinkty. Ta je nyní velice agresivní a zlá. Což by v případě jeho neúspěchu znamenalo, že by ho sama rychle zlikvidovala,“ vysvětluje analytik. „Vzhledem k tomu, že vojenská síla Ruska slábne, bude mít mnohem méně technických a vojenských možností s využitím konvenčních prostředků. Pak už ale zbývají ty méně konvenční, kam patří mimo jiné zbraně hromadného ničení,“ dodává.

Putinův režim je navíc opravdu dobrý v tom, že s malými prostředky dokáže vyvolat poměrně velké krize. Může tak nejen Evropě způsobit bolest hlavy vyvoláváním místních krizí. Teď třeba vidíme velký nárůst cen potravin, což vyvolá řetězovou reakci i v zemích blízkého východu a v severní Africe. Může nastat nová vlna hladu a přijde nová migrační krize,“ říká Stulík. 

Podle něj Putin a jeho elita musí ve válce pokračovat, bude muset jít do vítězného konce. Opak by totiž znamenal ztrátu respektu. A jakýkoli ústupek by byl jeho porážka. „Ukrajinská armáda má o řády vyšší morálku a bojového ducha, než ruští vojáci,“ dodává.

0:15
Dnes

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k ruské invazi na Ukrajině. Situaci pro vás nadále monitorujeme, prozatím ale přejeme poklidnou noc. 

0:05
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve svém videoprojevu rovněž prohlásil, že Severodoněck a další města Donbasu stále zůstávají hlavními cíli okupantů.

23:55
Dnes

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil, že posádka v Azovstalu v Mariupolu splnila svůj bojový úkol.

Zobrazit celý online

Midlis ( 13. května 2022 11:32 )

to sou kecy rusové nikdy nebudou v koutě na podzim budeme my i celá pošahaná evropa!! naše vláda hruzy,alpinistu zničí náš stát.

Lomikel ( 13. května 2022 07:04 )

Putin je zřejmě na okraji propasti.
To asi proto, aby na nás lépe viděl....

fayet ( 13. května 2022 06:44 )

Americká kongresmanka Tulsi Gabbard pro Fox News: Je čas vyhodit válečné štváče z amerického Kongresu

12. května 2022

Biden posílá Ukrajině dalších 8 miliard dolarů na výplaty ukrajinským byrokratům. Těm, co platili jeho syna, narkomana.

Před pár dny jsme slyšeli ministra obrany Austina, řekněme že se přeřekl, jaké jsou ve skutečnosti naše cíle a záměry: „Chceme vidět Rusko oslabené do takové míry, aby nemohlo udělat nic takového, jako když poslalo vojáky na Ukrajinu.“ Co to znamená? Úplné zničení ruského státu.

Rusko dalo jasně najevo, že pokud nebude mít jinou možnost, použije jaderné zbraně. Nejprve taktické, a pokud to bude nutné i strategické.

Díky Boží milosti to my, lidé, můžeme zastavit dříve, než bude pozdě. Můžeme jednat, vyhnat válečné štváče z Kongresu a zvolit vůdce v této zemi, kteří zakročí a zastaví toto šílenství dříve, než bude svět zničen.

janirak ( 13. května 2022 06:41 )

zoufalí dělají zoufalé věci. bacha na ně

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa