Saša se rozhodl vzít si svou lásku co nejrychleji: Jeho rodiče se velkého dne kvůli válce nezúčastní

Autor: rix - 
15. května 2022
07:40

Saša (21) nesmí odjet z Ukrajiny a hrozí mu povolání do zbraně. Na místě se tak rozhodl, že se ve své domovské Oděse co nejdříve ožení se svou láskou Olenou. Na svatbě ale 1. června nebudou moci být jeho rodiče. Maminka ze strachu z Putinových vojsk utekla do Anglie za svým manželem. Svatbu bude moci se svým mužem sledovat alespoň přes Skype, i tak ale zmeškání velkého dne oplakala.

„Neplač, maminko,“ utěšoval v dojemném videohovoru Saša svou matku jen krátce poté, co se rozhodl naplánovat svatbu se svou láskou Olenou. Jeho rodiče u velkého dne svého syna nebudou. Maminka prchla za svým mužem do Walesu. Bála se o život.

Saša musel zůstat ve válkou zmítané zemi. Muži mladší šedesáti let nesmí kvůli branné povinnosti svou vlast opustit. Zůstal tak v Oděse a musí bránit Ukrajinu. A to i přesto, že trpí vrozenou srdeční vadou.

Že zmešká svatbu svého syna, si jeho maminka nemůže odpustit. „Je to velmi těžké,“ přiznala Olena se slzami v očích z Tredegaru v jihozápadním Walesu. „Nechtěla jsem ho tam nechat. Kdyby se mu něco stalo, už nikdy nenajdu klid,“ zoufala si.

Mezi pravidelnými varovnými sirénami ukazuje Saša svým rodičům přes Skype, jak nyní vypadá jeho každodenní život, včetně bunkru, který si postavil pod jejich garáží. „Na sirény už jsme si zvykli,“ popisoval Saša každodenní strasti spojené s válkou.

Jeho otec Joseph na syna mezitím naléhal, aby si zajistil dostatečné zásoby. „Máš tam dost vody?“ ptal se ho na videohovoru několik tisíc kilometrů od něj. A bojí se o jeho zdraví. „Má špatné srdce. Hlavně chci, aby přežil,“ uvedl hrdý táta pro BBC.

Joseph pomáhá své ženě požádat o vízum, aby mohla zůstat ve Spojeném království. Olena ale spíše doufá, že se bude moci co nejdříve do Oděsy za svým synem vrátit. „Snad bude v pořádku. Po každém dešti nakonec vyjde slunce,“ dodala.

18:12
Dnes

Ukrajinský generální štáb připustil složitou situaci u měst Pokrovsk a Dobropillja, kde podle něj ukrajinské jednotky čelí přesile nepřítele.

17:41
Dnes

Evropské zbrojní továrny rozšiřují kapacity třikrát rychleji než v časech míru. Zabírají více než sedm milionů metrů čtverečních nové průmyslové plochy, propočetl na základě analýzy radarových satelitních dat deník Financial Times (FT), podle nějž to představuje zbrojení v historickém měřítku. Od roku 2022, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, se výstavba evropských zbrojních podniků výrazně zintenzivnila. List uvádí, že se zaměřil na 150 zařízení 37 společností.

17:16
Dnes

Polský premiér Donald Tusk dnes obvinil Moskvu ze snahy rozhádat Varšavu s Kyjevem. Vyjádřil se tak poté, co řadu Poláků rozhořčily záběry sdílené na sociálních sítích ze sobotního koncertu běloruského rappera Makse Korže na varšavském stadionu, kde jeden z diváků mával vlajkou nacionalistické Ukrajinské povstalecké armády (UPA), napsala agentura Reuters. Polsko v reakci na dění během koncertu vyhostí 63 lidí.

Zobrazit celý online

Video  Biden v obavách, Putin nemá jak zastavit válku! Inflace zrychluje, ceny stoupají.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa