Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Sedmiměsíční miminko zemřelo při náletu na Charkov. O život již přišlo 200 dětí, tvrdí Kyjev

Autor: ČTK - 
16. dubna 2022
11:45

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu na konci února zahynulo v zemi již 200 dětí, informovala dnes ukrajinská generální prokuratura. Dalších více než 360 jich ve válce utrpělo zranění. Pět dětí bylo zraněno a dvě zemřely - včetně sedmiměsíčního miminka - při pátečním ruském náletu na Charkov, dodala podle americké CNN prokuratura.

Ve čtvrtek utrpěl patnáctiletý hoch zranění při výbuchu kazetové bomby v Chersonské oblasti.

Kazetové bomby v sobě nesou desítky menších bomb, a mají tak ničivější účinek. Řada států podepsala kvůli vysokému nebezpečí, jaké představují pro civilisty, úmluvu o jejich zákazu, Rusko ale signatářem není.

22:00
10. 12. 2023
!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj od pondělí navštíví Spojené státy, v úterý se na pozvání Bílého domu setká s prezidentem Joem Bidenem a pozván je i do Senátu. Návštěva se koná ve chvíli, kdy Bidenova administrativa vyvíjí tlak na Kongres, aby Ukrajině poskytl další miliardy dolarů na pomoc ve válce proti Rusku, uvedla agentura AP.

Cílem návštěvy je zdůraznit podporu Spojených států Ukrajině, oznámil Bílý dům. Součástí návštěvy je „řada schůzek a jednání“, přičemž klíčovými tématy bude obranná spolupráce mezi Ukrajinou a Spojenými státy, „zejména skrze společné projekty na výrobu zbraní a systémů protivzdušné obrany i koordinace mezi oběma zeměmi v následujícím roce,“ uvedla Zelenského kancelář.

19:55
10. 12. 2023

K zajímavému setkání došlo v Argentině, kam dorazil za novým prezidentem Mileiem i maďarský premiér Viktor Orbán, blokující další unijní pomoc Ukrajině. Orbán se totiž v Buenos Aires tváří v tvář setkal právě s dalším z hostů – ukrajinským prezidentem Zelenským.

19:42
10. 12. 2023

Argentinský prezident Javier Milei dnes složil přísahu, pogratulovat mu dorazil i Volodymyr Zelenskyj.

Zobrazit celý online

Dětský fond OSN (UNICEF) již dříve tento informoval, že kvůli ruské invazi musely opustit své domovy dvě třetiny všech ukrajinských dětí.

„Situace je nejhorší ve městech jako Mariupol a Cherson, kde jsou děti a jejich rodiny nyní již týdny bez tekoucí vody, bez hygienických zařízení, bez pravidelného zásobování jídlem a bez zdravotní péče,“ uvedl na pondělním jednání Rady bezpečnosti OSN Manuel Fontaine z UNICEF, který se minulý týden vrátil z cest v oblasti.

Video  Mychajl (5) se léčí v pražském Motole. Jeho otec Maksym popsal okamžiky hrůzy a děsu  - Blesk - D. Malík, Y. Bondarenko, A. Aharkova
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud