Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Putinův „kamarád“ schvaloval invazi na Ukrajinu: Zapálili mu vilu v Itálii, další domy poničili

Autor: pma, ČTK - 
7. dubna 2022
10:58

Obhájce prezidenta Vladimira Putina, schvalovač invaze na Ukrajinu a známý ruský moderátor Vladimir Solovjov (58) vlastní v Itálii tři nemovitosti. Dvě mu neznámí pachatelé pocákali červenou barvou a pomalovali nápisy „Ne válce“ a „Vrah“. Třetí mu dokonce zapálili! Požár ale velké škody nenadělal.

Moderátor Vladimir Solovjov se netají svými sympatiemi k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který koncem února rozpoutal válečný konflikt na Ukrajině. Moderátor ruskou invazi několikrát hájil a podle deníku Právo dokonce hrozil, že se Rusové nemusejí na Ukrajině zastavit.

Evropo, strč si sankce do za*ku!

Solovjov se tak stal dalším Rusem na sankčním seznamu Evropské unie. Proti zabavení protestoval, sankce označil za nespravedlivé, nelogické a Evropě vzkázal, ať si celé sankce strčí do za*ku.

Jmění má na moderátora poměrně slušné, a tak si v Itálii mohl dovolit hned tři nemovitosti. Kvůli jeho jménu na sankčním seznamu o svůj majetek ale přijde. Podle středečního prohlášení agentury AFP Solovjovi úřady v oblasti Comského jezera zabavily tři nemovitosti v hodnotě téměř 200 milionů korun.

Zapálení bylo úmyslné, shodují se vyšetřovatelé

Všechny tři moderátorovy nemovitosti se i po zabavení italskými úřady staly terčem útoků neznámých pachatelů. Dva domy v Pianello del Lario měly fasádu pocákanou rudou barvou a u vchodu byly nápisy „Vrah“ a „Ne válce“.

Ve středu také podle ČTK došlo k podpálení vily ve městě Menaggio. Požár se hasičům podařilo dostat rychle pod kontrolu. Škody nebudou podle odhadů vysoké, protože dům byl kvůli předchozí rekonstrukci vyklizený, o čemž ostatně vypovídají i zveřejněné fotografie. Vyšetřovatelé ovšem nepochybují, že šlo o úmyslné zapálení.

Podle starosty města Micheleho Spaggiariho se jedná o „protestní čin“ proti vlastníkovi nemovitosti. „Ještě před měsícem řada mých spoluobčanů nevěděla, o koho se jedná,“ uvedl starosta. Dodal také, že známý moderátor s místními Italy žádné styky neudržoval.

7:41
Dnes

„Terorizování Kyjeva vzdušnými útoky pokračuje,“ napsal v sociální síti šéf vojenské správy Serhij Popko, podle kterého „šílení teroristé prakticky bez přestávky útočí na hlavní město - za šest dní podnikli už šestý vzdušný útok“.

6:56
Dnes

V Kyjevě byly v noci opět slyšet výbuchy a palba protivzdušné obrany, která podle náčelníka vojenské správy sestřelila více než tři desítky vzdušných cílů, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda. Letecký poplach na Ukrajině byl podle BBC vyhlášen poté, co ruské bombardéry nad Kaspickým mořem vypustily střely s plochou dráhou letu mířící na ukrajinská města. Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila nad Kurskem několik ukrajinských dronů, uvedl dnes v sociální síti Roman Starovojt, gubernátor Kurské oblasti, která hraničí s Ukrajinou. „Prosím obyvatele Kursku zachovat klid, město spolehlivě chrání naši vojáci,“ napsal. Oběti a raněné tentokráte nehlásí ani jedna strana.

6:35
Dnes

Ruské zbrojovky letos vyrobily již více než 600 tanků, prohlásil bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medveděv, který je v současnosti zástupcem předsedy státní bezpečnostní rady. Podobná tvrzení nelze v podmínkách válečného konfliktu bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Zobrazit celý online

Video  Humanitární katastrofa v Mariupolu. Zmutovaný Omikron v Evropě. A Žilková chystá Vzkříšení  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

 

Video se připravuje ...
Další videa