Těhotná Solomja (19) přišla při ruském bombardování o manžela (†22): Syna bude vychovávat sama

Autor: rc - 
9. dubna 2022
18:39

Solomja Fedišinová zůstala na výchovu syna sama. Devatenáctiletá žena se se svým manželem těšila na narození jejich prvorozeného syna. Rodinné štěstí však překazila válka. Její manžel musel narukovat a během ruského bombardování zemřel.

Válečnou vdovou se stala teprve devatenáctiletá Solomja Fedišinová, která co nevidět na svět přivede své první dítě. Její manžel ale musel nastoupit do armády poté, co Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině.

Dvaadvacetiletý Konstantin Rudenko zemřel v neděli13. března spolu s dalšími spolubojovníky při ruském bombardování. Vojáci se prý schovávali ve sklepě, kde je zasypaly sutiny. „Zemřeli okamžitě. Netrpěli. Druhý den jsme šli vyzvednout jeho tělo do márnice,“ uvedla Solomja pro Radio Free Europe. „Nikdy bych si nepomyslela, že budu něco takového prožívat, ale děláte, co můžete,“ dodala s tím, že se snaží ze všech sil být statečná kvůli svému dítěti.

Po zesnulém manželovi jí zůstaly hodinky, které mu dala jako novoroční dárek. Až chlapec vyroste, tak mu je věnuje, aby měl vzpomínku na otce, kterého nikdy nepozná.  

10:42
Dnes

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko udělil milost 31 občanům Ukrajiny, kteří podle běloruských úřadů spáchali trestné činy. Informuje o tom dnes agentura TASS, podle níž je krok výsledkem dohody Lukašenka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Lukašenkova mluvčí uvedla, že běloruský vůdce k tomuto „gestu dobré vůle“ přistoupil na žádost ukrajinské strany a za účelem vytvoření podmínek pro urovnání ozbrojeného konfliktu v sousedním státě. Na mysli tím měla válku na Ukrajině, kterou Rusko s běloruskou podporou vede už tři a tři čtvrtě roku.

9:48
Dnes

„Nové návrhy na ukončení ruské války proti Ukrajině musí zohlednit fakt, že Rusko je zemí, která nedodržuje dohody,“ tweetuje polský prezident Karol Nawrocki.

9:06
Dnes

Dva lidé zemřeli v Syzrani na jihozápadě Ruska po ukrajinském dronovém útoku, napsaly dnes agentury Reuters a TASS s odvoláním na tamního gubernátora. Další dva lidé utrpěli zranění a jsou v péči lékařů.

Gubernátor Samarské oblasti Vjačeslav Fedoriščev na sociálních sítích informoval o dronovém útoku na energetické zařízení. Napsal sice, že se ho protivzdušné obraně podařilo odrazit, zároveň ale, že při pádu bezpilotního letounu zahynuli dva lidé.

Zobrazit celý online

VIDEO: Zelenskyj ve válkou zničených městech kontroluje škody

Video  Zelenskyj ve válkou zničených městech kontroluje škody  - reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa