Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Čeští záchranáři vyrazili na Ukrajinu pro dívku na přístrojích: Doma jí hrozila smrt!

Autor: jel - 
23. března 2022
18:42

Privátní záchranářský subjekt ze Středočeského kraje, skupina Trans Hospital, vyrazil na pomoc mladé ukrajinské dívce do válkou zmítané země. Ta byla předčasně propuštěna z nemocnice po chirurgickém zákroku a je připojena na přístroje. U ní doma však dochází k výpadkům elektřiny a dlouhodobější výpadek by pro ni mohl znamenat i smrt!

O pomoc české záchranáře požádali rodiče dívky z vesnice v Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Jak informovala správkyně facebookové skupiny výše zmíněných záchranářů, Helena Bulíčková, pacientce mohla hrozit i smrt. Dívka byla předčasně propuštěna z nemocnice s tracheostomií, což je stav, který slouží k zajištění průchodnosti dýchacích cest a při němž je průdušnice uměle vyústěna na povrch těla.

„Pacientka je připojena na kyslíkový přístroj. Protože v jejím domě dochází často k výpadku elektrického proudu a ona musí mít i funkční odsávání hlenů z dýchacích cest, hrozí při delším výpadku energie až její smrt,“ sdělila Bulíčková.

Doplnila, že se záchranáři v úterý vydali na Ukrajinu, ve středu v dopoledních hodinách se podařilo pacientku vyzvednout. Po převozu do České republiky by pro ni mělo být zajištěno místo v jedné ze středočeských nemocnic.

22:59
21. 3. 2023

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k pokračující ruské invazi na Ukrajině. Pokračovat budeme zase zítra, prozatím přejeme dobrou noc. 

22:45
21. 3. 2023

Trosky divadla u Mariupolu. 

22:23
21. 3. 2023

Ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj po setkání s japonským premiérem uvedl, že se prostřednictvím videospojení na Kišidovo pozvání zúčastní summitu skupiny G7, který se v květnu uskuteční v Hirošimě. Japonsko aktuálně tomuto uskupení velkých světových ekonomik předsedá. Šéfa japonské vlády Zelenskyj označil za „dlouhodobého přítele Ukrajiny“ a „mocného obhájce mezinárodního řádu“.

Zobrazit celý online

Video  Ruské jednotky bez jídla. Spekulace o pádu čínského letadla. A potopil Babiše syn?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa