Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Tragická nehoda na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně: Po srážce dvou lyžařů zemřel Polák (†50)

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: HZS PK)
Autor: ČTK - 
29. března 2022
18:54

Po srážce dvou lyžařů na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších zemřel v pondělí padesátiletý polský lyžař. V tiskové zprávě to uvedla horská služba. Podle zjištění ČTK jde o první tragické úmrtí při lyžařských aktivitách v aktuální zimní sezoně v ČR.

Lyžaři se srazili po 11:00 na červené sjezdovce v areálu Svatý Petr. „Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se u obou lyžařů jedná o vážná zranění a jeden z nich, muž polské národnosti, se nachází v bezvědomí a přítomný zaměstnanec areálu u něho provádí resuscitaci,“ uvedl zasahující člen Horské služby Krkonoše Jan Král.

Horští záchranáři Polákovi nasadili externí defibrilátor a napojili ho na kyslík. „Vše jsme konzultovali s dispečinkem linky 155 Královéhradeckého kraje. Nadále jsme prováděli resuscitaci až do příletu vrtulníku liberecké letecké záchranné služby,“ uvedl Král. Pacienta si následně převzali lékař se záchranářem, které vrtulník vysadil poblíž místa nehody. Lékař nakonec konstatoval smrt lyžaře.

Druhého lyžaře, kterému také bylo 50 let, záchranáři zafixovali krčním límcem a vakuovou matrací. Utrpěl poranění v obličeji a měl bolesti zad. Následně jej záchranáři odvezli sanitou do vrchlabské nemocnice s bolestí zad a krvácejícími poraněními v obličeji.

Horská služba vyzvala lyžaře k dodržování pravidel bezpečného lyžování. „Zaznamenali jsme, že s úbytkem lyžařů na sjezdovkách začali lidé jezdit rychleji. Poslední dobou srážek lyžařů přibylo, naštěstí ne s takto fatálním koncem,“ uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

VIDEO: Silný vítr v Deštné v Orlických horách

Video  Silný vítr v Deštné v Orlických horách  - Horská služba
Video se připravuje ...

PavelSki ( 30. března 2022 09:20 )

pafka69
Jistě, náčelník informuje o svém "Krakonošském teritóriu" a redaktor napíše celá ČR.

Tam to bylo tragičtější, že 88 letý známý "král Šumavy" jen na vleku a byl sražen. To nečekáš a s tím neuděláš vůbec nic, i helmu můžeš mít v podpaží.

pafka69 ( 29. března 2022 20:06 )

Nebylo by spatne pouzivat hlavu resp. jeji obsah, kdyz uz neco plodite. Samozrejme nejde o prvni tragickou udalost spojenou s lyzovanim v letosni sezone. Pokud byste nebyli banda ignorantu, pak jste to museli zaznamenat. Co napriklad Emil Kintlz, Sumava. To vam ovsem nerika lautr nic. http­s://ww­w.id­nes.cz­/plzen­/zpra­vy/e­mil-kintzl-zemrel-umrti-nehoda-suma­va.A2­20314_­135003­_plzen-zpravy_vb

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání