Malý Maxim (11) chtěl narukovat do Ukrajinské armády: Vojáci ho v pořádku vrátili matce

Autor: pma - 
17. března 2022
14:59

Dojemného gesta se dostalo ukrajinské armádě, když za nimi přišel mladý chlapec, který utekl z domova, aby se mohl stát také vojákem.

Nasadit vlastní život ve válce už se na Ukrajině nebojí ani děti. Důkazem je toho teprve jedenáctiletý Maxim. Utekl od rodiny a v noci přišel za ukrajinskými vojáky s nabídkou stát se jejich pomocníkem ve válce. Vojáci byli z jeho ochoty zapojit se do bojů dojatí, ale zeptali se chlapce, odkud je, a bezpečně ho dovedli zpět k jeho rodině.

Z toho sice malý Maxim radost neměl, jeho čin však mnohé dojal. „Tohle je něco tak krásného, to Moskva v životě nepochopí,“ komentoval čin chlapce na Twitteru jeden z uživatelů. „Jeho odhodlání je skvělé, ale bohužel nejvíce zasaženými oběťmi války budou právě děti. Musíme dbát na jejich duševní zdraví,“ napsala jiná uživatelka. „Takový statečný chlapec! Věříme, že to vojáci zvládnou i tak. Sláva Ukrajině,“ myslí si další uživatelka.

21:56
18. 11. 2025

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra ráno. Přejeme vám dobrou noc.

21:22
18. 11. 2025

Slovenský premiér Robert Fico požádal generálního tajemníka NATO Marka Rutteho na dnešní společné schůzce o posílení protivzdušné obrany Slovenska. Ministerský předseda Ruttemu během jeho návštěvy Bratislavy také zopakoval, že Slovensko s výjimkou komerčních kontraktů nebude dodávat Ukrajině, která se brání ruské agresi, smrtící zbraně. ČTK o tom dnes informoval úřad slovenské vlády.

21:07
18. 11. 2025

Ukrajina po Rusku žádá odškodnění ve výši 43 miliard dolarů (897,6 miliardy korun) za ekologické škody, které na jejím území způsobilo během současné války. Informovala o tom agentura DPA, podle které by Ukrajina chtěla získat prostředky na poválečnou obnovu příznivou pro životní prostředí.

„V mnoha ohledech vede Rusko špinavou válku a naše klima je také obětí,“ řekl na klimatické konferenci OSN COP30 Pavlo Kartašov, náměstek ukrajinského ministra pro hospodářství, životní prostředí a zemědělství. Jako příklad zmínil enormní množství kerosinu, oleje a nafty, které spotřebují vojenské letouny, tanky a další vojenská technika nebo spálené lesy a zničené budovy.

Zobrazit celý online

Video  Poleščuk Čechům zprostředkovává informace o válce: Nesuďte uprchlíky podle oblečení  - Vera Renovica, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa