VIDEO: Rusové nad ránem zaútočili v centru Kyjeva. Bomby padly na obytné domy
Ostřelování Kyjeva pokračovalo i během noci na úterý. Silnější exploze se v hlavním městě ozvaly nad ránem, došlo k nim opět v centru metropole. Podle dosavadních informací zatím jedna obytná budova hoří.
V úterý ráno došlo v Kyjevě k několika explozím. 2 z nich byly slyšet ve 4:00 tamního času (03:00 českého času), další 2 o hodinu později.
Podle původní zprávy Ukrinformu došlo k výbuchům v různých částech města. Předběžné informace nasvědčují tomu, že Rusové odpálili balistické střely na obytnou čtvrť, kde v důsledku toho vznikl požár obytného domu.
Také v pondělí odpoledne otřásl městkou čtvrtí Kurenivkou v Kyjevě výbuch,. Na místní silnici dopadly trosky raket, jak uvedl Kličko. „Jedna osoba byla zabita a dalších šest bylo zraněno. Dva zraněné odvezla sanitka,“ dodal bývalý známý boxer na twitteru.
Zasažený byl i trolejbus, který byl naštěstí bez cestujících. Podle Klička byl tento dopravní prostředek zcela zničen.
Na twitteru se také objevilo video, kde je přímo vidět i samotný výbuch.
Kyjev a jeho okolí byl opět v noci na pondělí ostřelován, útoky si podle ukrajinských médií vyžádaly několik obětí na životě. Ruská dělostřelecká palba dnes ráno zasáhla devítipatrovou rezidenční budovu na severu Kyjeva ve čtvrti Oboloň. Při útoku zemřely podle ukrajinských médií nejméně dvě osoby, tři lidé jsou hospitalizovaní; devět jich záchranáři ošetřili na místě. Celkem se jim z budovy podařilo evakuovat téměř 80 lidí. Nyní přibyl k obětem další zemřelý po tomto dnešním odpoledním neštěstí.
Noční ostřelování si podle gubernátora Kyjevské oblasti Oleksije Kuleby vyžádalo život radního ve městě Brovary východně od metropole. Ostřelování pokračovalo také na severozápadě ve městech Irpiň, Buča a Hostomel včetně tamního letiště, kde při ruském pokusu obklíčit hlavní město zuřily jedny z nejtěžších bojů.

Ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj prohlásil, že jeho rozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem ve Vatikánu byl jejich „dosud nejlepším“, co oba lídři vedli. Zelenskyj prozradil i detaily schůzky: diskutovalo se o amerických sankcích a protivzdušné obraně Kyjeva. Zmiňuje to americký server CNN.
Obě strany označily rozhovory za pozitivní, a krátce poté Trump dokonce zpochybnil, zda si ruský prezident vůbec přeje mír.

Polsko se intenzivně chystá na případný konflikt s Ruskem. Ke zprávám o budování Východního štítu, vynaložení 5 % HDP na obranu a ke zprávě o zpřístupění výcviku pro všechny muže se přidaly i tréninky pro civilisty. Armáda připravila víkendové programy, kde se muži, ženy i děti učí střílet ze zbraně, učí se poskytovat první pomoc a techniky pro boj zblízka.
Mladí i staří, muži i ženy, rodiče i děti - všichni přišli na vojenské cvičiště poblíž Vratislavi, aby se naučili střílet ze zbraně. V rámci sobotního dopoledního programu „Trénink s armádou“ se civilisté učili také techniky pro boj zblízka, první pomoc a nasazování plynové masky. Informuje o tom britský server BBC.

Severokorejské jednotky bojující za Rusko v Kurské oblasti by mohly být přesunuty do bojů na Ukrajinu. Poukazují na to experti a ukrajinští představitelé, které oslovil ukrajinský server The Kyiv Independent.
„Pokud Kreml vyšle severokorejské jednotky na území Ukrajiny, znamenalo by to, že Severní Korea je ve stavu totální války s Ukrajinou,“ řekl listu předseda parlamentního výboru pro zahraniční věci Oleksandr Merežko. Podle zákonodárců by navíc takové nasazení mohlo mít politické i vojenské důsledky a mohlo by vyvolat silnější odezvu z Jižní Korey a USA.