Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Záhadná smrt ruského oligarchy: Michaila Watforda (†66) našel oběšeného v garáži zahradník

Autor: pma - 
3. března 2022
17:33

Ruský magnát narozený na Ukrajině, Michail Watford (†66), byl v pondělí nalezen oběšený ve svém luxusním sídle ve Virginia Water v Surrey. Jeho tělo objevil v garáži zahradník. Podle blízkého rodinného přítele nebyla invaze na Ukrajinu a načasování jeho smrti náhoda!

Když zahradník vlivné rodiny Walfordů procházel v pondělí v poledne dům ve Virginia Water v Surrey za více než 550 milionů korun, netušil, na co v garáži narazí. Nalezl tam oběšeného Michaila Watforda (†66), vlivného ruského oligarchu, který se ale narodil na Ukrajině.

„Byli jsme zavoláni kolem poledne 28. února po zprávách o nálezu mužského těla. I když byla přivolána záchranná služba, muž byl na místě bohužel prohlášen za mrtvého,“ sdělil mluvčí policie v Surrey.

Načasování smrti není náhoda

Magnát se narodil původně jako Michail Tolstosheya v roce 1955 na Ukrajině, když byla ještě součástí Sovětského svazu. Své bohatství načerpal z ropy a plynu. Následně se přestěhoval do Velké Británie, kde si změnil jméno na Michail Watford a vybudoval vlastní impérium. V zemi si pořídil spoustu nemovitostí za stovky milionů korun.

Watfordovo jméno ale nebylo na seznamu lidí, na které vláda uvalila sankce kvůli invazi na Ukrajinu. Přesto nejbližší nepochybují, že načasování smrti s vpádem ruských vojsk na Ukrajinu nemělo nic společného. „Načasování jeho smrti a ruský vpád na území cizí země jistě nebyly náhodné. Jeho duševní stav mohl být ovlivněn situací na Ukrajině,“ řekl deníku The Sun blízký přítel.

Není jediným mrtvým oligarchou za poslední roky

„Vyšetřování okolností smrti probíhá, ale nevěří se, že by existovaly nějaké podezřelé okolnosti,“ vyjádřila se k úmrtí Waltforda policie.

Magnát žil s estonskou manželkou Jane (41), jejich dvěma dětmi a starším synem z prvního manželství. Manželka po Michailově smrti sdílela jejich společnou fotku s dojemnými slovy: „Měla jsem tak krásný život, protože jsem tě potkala. Pro mě je tvůj příběh jedním z největších milostných příběhů. Tohle je láska navždy,“ napsala zdrcená manželka na sociální síti.

Smrt Watforda ale budí i další otazníky. Není totiž jediným majetným oligarchou, který v poslední době zemřel. Po smrti je například Dmitrij Obretetský (†39), který zemřel po srážce s vozem, když v roce 2020 venčil psa.

Video  Invaze sílí, firmy hlásí Rusku konec a Čečenci zneškodněni.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters, ČTK
Video se připravuje ...

19:03
Dnes

„Češi moc dobře vědí, co dokážou ruské tanky. Praha je tak ideálním místem pro vyburcování dalšího společného postupu proti ruskému imperialismu,“ říká na sociálních sítích britský velvyslanec Matt Field – a avizuje tím schůzku ministrů zahraničí zemí Severoatlantické aliance ve čtvrtek a v pátek. „Ukrajina bojuje za všechny evropské demokracie a stále potřebuje naši pomoc. Naším úkolem je demonstrovat závazek NATO vůči Ukrajině a jednotu NATO proti ruské agresi.“

Z Británie přijede ministr zahraničí končící vlády konzervativců, expremiér David Cameron (nyní už povýšen na lorda).

17:43
Dnes

USA chtějí Moldavsku poskytnout pomoc pro energetiku a boj proti ruskému vměšování v přepočtu za tři miliardy korun, řekl ministr zahraničí Antony Blinken v Kišiněvě.

17:26
Dnes

Jedním z hlavních bodů diskusí na setkání ministrů zahraničí zemí NATO v Praze budou pravidla pro používání darovaných západních zbraní Ukrajinou, která se brání ruské ozbrojené agresi. Napsala to italská agentura ANSA s odkazem na diplomatické zdroje ze Severoatlantické aliance. K odstranění některých omezení opakovaně vyzývá generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Dalším tématem setkání ve čtvrtek a v pátek bude možný výcvik ukrajinských obránců instruktory ze zemí Aliance na ukrajinském území.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa