Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Obrovská vlna solidarity: Napříč Českem proběhnou akce na pomoc Ukrajině. Kam se na ně vydat?

Aktualizováno -
4. března 2022
15:31
Autor: Redakce Blesk.cz - 
3. března 2022
10:58

Obrovská vlna solidarity! Ta se v lidech napříč Českem zvedla po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. K ukrajinským hranicím začali z hodiny na hodinu vyrážet Češi, aby pomohli dostat prchající rodiny do bezpečí. Na hranici začali navážet věci, které uprchlíci potřebují, začaly se zakládat sbírky. V celé republice se v následujících dnech bude také konat spoustu akcí na pomoc Ukrajině. V jakých městech a co se bude konat? Podívejte se do následujícího přehledu.

Praha:

  • Benefiční večer pro Ukrajinu, 4. 3. od 17.00 v Kulturním domě Mlejn ve Stodůlkách
  • Akce We All stand with Ukraine, 4. 3. od 18.00 na Václavském náměstí
  • Charitativní  koncert Srdcovka Ukrajině, 5. 3. od 14.00 v parku Přátelství na Proseku
  • Mše svatá Za mír na Ukrajině a všude, kde se válčí, 6. 3. od 18:00 v kostele sv. Ludmily na Náměstí Míru, Praha 2
  • Benefiční Koncert dětem Ukrajiny, 6. 3. ve Foru Karlín ve 20:00, Praha 8
  • Benefiční koncert Českého rozhlasu a jeho Symfonického orchestru, 14. 3. od 19.30  v Rudolfinu

Hradec Králové:

  • Benefiční koncert pro Ukrajinu, AC KLUB, 7. 3. od 18.30

Plzeň:

  • Benefiční koncert pro Ukrajinu, 6. 3. od 17.00, Kostel  Nanebevzetí panny Marie Plasy

Břeclav:

  • Koncert pro Ukrajinu, operní arie, 6. 3., 15.00, Kino Koruna Břeclav

Olomouc:

  • Koncert na pomoc Ukrajině, Moravské divadlo Olomouc, 6. 3. od 20.00

21:03
Dnes

Vznikl dokument o integraci ukrajinských školáků, má inspirovat další učitele. Dokumentární film Cesta zachycuje tři příklady úspěšné integrace ukrajinských dětí v českých školách. Zdůrazňuje důležitost neformálního vzdělávání a sportu, může tím být podle autorů inspirací pro další učitele.

Dílo, které dnes mělo v Praze premiéru a bude ke zhlédnutí i na internetu, vzniklo ve spolupráci ministerstva školství a Národního pedagogického institutu ČR, podpořil ho Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Spolu s filmem vychází i brožura, která představuje příklady dobré praxe.

20:48
Dnes

Rusové po odchodu žoldnéřů Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny od Bachmutu snížili u tohoto východoukrajinského města intenzitu svých útočných operací. Na telegramu to dnes uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová, podle které Ukrajinci stále drží část jihozápadního Bachmutu. Moskva město předminulý týden prohlásila za dobyté, Kyjev to oficiálně nepotvrdil.

Intenzita nepřátelské ofenzivy se výrazně snížila, protože nepřítel nahradil wagnerovce běžnými jednotkami. Naši vojáci tento postup nepříteli výrazně ztěžují,“ píše v příspěvku na sociální síti Maljarová, podle které ale ruská armáda na bachmutské frontě se stejnou intenzitou pokračuje v dělostřeleckém ostřelování.

20:37
Dnes

Rusko nebude ochotno vyjednávat, dokud se bude snažit vyhrát válku na Ukrajině, prohlásil dnes v Barceloně šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Dodal, že není „optimistický“ ohledně toho, co by se na Ukrajině mohlo stát letos v létě. „Vidím koncentraci vojsk na obou stranách, jasnou vůli Ruska pokusit se vyhrát válku,“ řekl Borrell. Moskva podle něj dala opakovaně najevo, že invazi neukončí, dokud nedosáhne svých vojenských cílů.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa