Pašeráci vozí uprchlíky přes Česko. Němci jich u hranic zatkli přes 100

Autor: Alexandr Božilov - 
9. ledna 2017
13:45

Více než 100 pašeráků lidí zatkli němečtí policisté v uplynulém roce na česko-německých hranicích. Vyplývá to ze statistik německého ministerstva vnitra, které zveřejnil týdeník Welt am Sonntag. Celkově Němci za rok 2016 zadrželi okolo 900 osob, které se do Německa snažili nelegálně převézt lidi.

Celkem 106 lidí zadržela v uplynulém roce německá policie u hranic s Českou republikou v souvislosti s pašováním lidí. Více pašeráků zatkli Němci už jen na přechodech s Rakouskem (481) a Polskem (155).

Mezi zadrženými pašeráky vévodí Syřané následovaní Poláky, Němci, Iráčany a Rusy. Kolik ze zadržených už bylo usvědčeno případně odsouzeno, úřady neuvedly.

Počet zadržených pašeráků meziročně klesl více než třikrát, v roce 2015 totiž německá policie zatkla v souvislosti s pašováním lidí rekordních 3370 osob. Snížení čísla podle německých úřadů souvisí s celkovým poklesem migrace do země, což způsobilo především uzavření takzvané balkánské trasy a také dohoda mezi EU a Tureckem o navracení nelegálních migrantů zpět.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud