Ve Švýcarsku se ztrácejí migranti. Loni jich úřadům zmizelo osm tisíc

Autor: Alexandr Božilov - 
3. ledna 2017
22:00

Švýcarsko čelí nárůstu žadatelů o azyl, kteří po příjezdu do země zmizí z dohledu úřadů. Jen za loňský rok se odehrálo přes osm tisíc takových případů. Migranti tak pravděpodobně využívají legislativní mezery a pokračují dále do Německa.

Podle švýcarského ministerstva pro migraci azylový proces ukončují žadatelé, u nichž se předpokládá, že jim azyl udělen nebude. V takovém případě by je totiž Švýcaři vrátili do první evropské země, kterou prošli.

Migranti, kteří přijíždí do Itálie, často míří právě do Švýcarska.Migranti, kteří přijíždí do Itálie, často míří právě do Švýcarska. | Profimedia.cz

Další skupinu pak tvoří ti, kteří chtějí přes Švýcarsko pouze projít do Německa. Švýcaři si totiž na rozdíl od jiných evropských států důsledně chrání své hranice a migrantům, kteří nemají zájem požádat o azyl v zemi, průchod skrze ni neumožňují.

Ministerstvo pro migraci se proto domnívá, že mnoho běženců zájem o azyl v zemi helvétského kříže jen předstírá, aby nemuseli Švýcarsko na své cestě do Německa obcházet. Právě v Německu totiž pravděpodobně „zmizelí“ migranti končí.

V roce 2015 bez ohlášení úřadům předčasně ukončilo azylové řízení 4943 migrantů. Za rok 2016 už to bylo 8166 případů. Tento způsob aplikují převážně migranti z Afriky, kteří do Švýcarska přichází z Itálie. Nejvíce jich je z Eritreje, Gambie a Somálska.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud