Horolezci volali ohněm záchranáře, zapálili les. Jeden měl zlomenou nohu

Autor: Alexandr Božilov - 
2. ledna 2017
21:15

Bizarním způsobem začal nový rok pro dva horolezce v Německu. Jeden z mužů se totiž při výstupu na horu zranil. Spolu s kolegou jako signál pro přivolané záchranáře rozdělali oheň. Ten se ale nešťastníkům poněkud vymkl z ruky a nakonec pohltil 100 hektarů lesa.

Dvojice horolezců se rozhodla oslavit příchod nového roku na vrcholu hory Jochberg (1567 metrů nad mořem) nacházející se v Alpách na jihu Německa. Jeden z nich však podle listu Augsburger Allgemeine při výstupu spadl ze stometrového srázu a zlomil si nohu.

Mužům se následně povedlo zalarmovat záchranné složky. Během čekání dostali nápad, že záchranářům ulehčí jejich hledání pomocí signálního ohně. Ten se ale navzdory chladnému počasí vymkl kontrole a začal se rychle šířit.

Z rutinní záchranářské akce se tak rychle stala rozsáhlá a složitá operace. Do boje proti požáru se zapojilo přes sto hasičů a sedm helikoptér. Než se podařilo dostat požár pod kontrolu, shořelo přibližně 100 hektarů lesa. Zcela vyhráno ale ještě stále není. Podle místních úřadů totiž úplné uhašení plamenů může trvat dalších několik dní.

Dva neopatrní horolezci založili požár v německých Alpách.Dva neopatrní horolezci založili požár v německých Alpách. | spoj Blesku

Oba horolezci se z plamenů dostali živí. Pekelně strávený přelom roku je ale může přijít pěkně draho. Podle listu Bayerischer Rundfunk je totiž policie vyšetřuje kvůli možnému trestnému činu založení požáru z nedbalosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud