Teroristé z ISIS infiltrovali lodě migrantů, pašeráky uprchlíků podplácejí

Migranti na přeplněné lodi.
Autor: shp - 
5. 6. 2016
22:34

Zneužívají zoufalosti lidí, kteří před jejich zlobou, vražděním a pleněním utíkají. Teroristé z ISIS podplácejí pašeráky a převozníky lidí, kteří vysílají přeplněné lodě z Libye a dalších válkou zmítaných zemí k břehům starého kontinentu. Někteří jsou odvážní a radikály odmítnou, jiným krvavé peníze islamistů nesmrdí.

Abu Walid (nejde o jeho skutečné jméno) věděl, že zájemce o jeho přepravní služby je oddaný islamista a člen Islámské státu. Jeho nabídka zněla jasně: Dostaneš 25 mých lidí z Libye do Evropy na malé lodi za v přepočtu necelý milion korun?

Tento pašerák lidí byl odvážný a odmítl. Ne všichni jsou ale jako on. A jak upozorňuje zpravodajský web CCN – tyto žádosti teroristů jsou čím dál tím častější. Radikálové z ISIS našli efektivní způsob, jak se dostat do Evropy nepozorovaně. Hrozba terorismu tak roste každým dnem.

Zneužívání pašování migrantů ISIS v severní Africe byla jenom otázka času. Spojené státy a Evropa musejí jednat rychle a společně,“ reagoval pro web nejmenovaný západní diplomat obeznámený s problematikou. Že mezi uprchlíky cestují do Evropy teroristé, potvrdil webu i další diplomat.

Cestují se svými rodinami a bez zbraní jako ostatní ilegální imigranti,“ prohlásil libyjský vojenský představitel Ismail Shukri. „Nosí americké šaty a mají doklady v angličtině, takže nevzbuzují žádné podezření,“ dodal. Tohle je pro Evropu noční můra.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa