Řekové odhalili továrnu na falešné pasy. V knihkupectví na „ostrově uprchlíků“

Sehnat falešný syrský pas se povedlo i novináři Haraldu Doornbosovi. Není to podle něj žádný problém.
Autor: zst, ČTK - 
21. 11. 2015
13:40

Celkem 12 lidí zatkli řečtí policisté za falšování dokumentů, které skupina prodávala uprchlíkům. Podle německé agentury DPA gang tvořili Řekové a Pákistánci. Na ostrově Lesbos, přes který míří do Řecka nejvíce migrantů, provozovali dvě knihkupectví.

Řecké bezpečnostní úřady v uplynulých dnech zatkly na ostrově Lesbos 12 lidí, kteří vyráběli pro migranty falešné dokumenty. Tři ze zadržených Řeků na Lesbu provozovali dvě knihkupectví. Policisté v nich při zásahu zajistili falešná razítka, padělané dokumenty, 23 mobilních telefonů a hotovost 1500 eur (40 500 Kč).

Přes Lesbos vede hlavní tranzitní cesta, kterou využívají uprchlíci mířící z Blízkého východu, Asie i z Afriky za lepším životem do bohatších západních zemích Evropské unie.

Vzhledem k masové migrační vlně, která do EU letos přivedla už asi milion lidí, je v cílových i tranzitních zemích vstřícnější postoj k běžencům ze zemí sužovaných válkami - ze Sýrie, Afghánistánu a z Iráku. Z toho důvodu je mezi uprchlíky zájem získat pasy těchto států.

Falešné cestovní dokumenty odhalili policisté i při nedávných útocích v Paříži. Stejný pas jako ten nalezený u jednoho z atentátníků nedaleko Stade de France použilo v Evropě celkem 8 lidí. Lišili se vždy pouze fotografií.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa