Padesát uprchlíků chtělo utéct z tábora v Bělé, policie je v pohotovosti

Autor: ČTK, bru - 
30. července 2015
19:51

Asi 50 až 60 běženců se pokusilo utéct ze zařízení v Bělé p. Bezdězem. Podařilo se jim poškodit branku, mimo pozemek se však nedostali. Na místo vyjela policie.

Různé formy protestu jsou v těchto zařízeních běžné,“ řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. „Předpokládám, že chtěli vznést nějaké požadavky, případně se dostat ven z toho zařízení, což se jim nepovedlo,“ řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) České televizi. Podle Rendlové se běženci vzbouřili proti svému zajištění v táboře v prostoru pro vycházky.

Dožadovali se propuštění na svobodu. Vytrhli dvě branky, ale nepodařilo se jim poškodit oplocení areálu, takže nedošlo k útěku žádného z cizinců,“ řekla. Než přijely policejní posily z Prahy, situace už byla vyřešená. Různé formy protestů jsou podle Rendlová v těchto zařízeních časté.

Běženci například drží hladovky nebo se snaží sebepoškozovat, protože v táboře nechtějí být a nechtějí být eskortováni zpět do země, ze které uprchli. Zařízení pro zajištění cizinců v Bělé pod Bezdězem má kapacitu 270 lůžek. Slouží k zajištění cizinců, kterým cizinecká policie vydala rozhodnutí o správním vyhoštění a o zajištění.

Vzniklo počátkem 90. let v objektech, které předtím používala sovětská armáda. Vláda v polovině července rozhodla, že kapacita střediska bude kvůli současné uprchlické krizi navýšena. Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra ČTK už dříve řekla, že do konce roku 2016 by v něm mělo být přibližně 400 míst.

Video Milan Majer z ředitelství služby cizinecké policie mluví o pokusu uprchlíků o útěk. - David Malík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mira209 ( 31. července 2015 09:05 )

Hladit hladit až do .........

fotrpjotr ( 31. července 2015 05:58 )

Proč se imigranti nerozdělují mezi příznivce imigrantů,oni by jim rádi zajistili lepší podmínky u nich doma,navíc by si užili jejich manželky,či dcery.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud