Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Jaromír Soukup už prodal půlku svého impéria: Kdo získal podíl v jeho agentuře?

Aktualizováno -
16. listopadu 2023
08:40
Autor: ČTK - 
16. listopadu 2023
08:22

Poloviční podíl v mediální agentuře Médea koupil od Jaromíra Soukupa investor Jan Čermák, který již vlastní 50 procent Soukupovy firmy Empresa Media. Vyplývá to z notářských zápisů transakce. Cenu žádná ze stran nezveřejnila. Médea se základním kapitálem 636 milionů Kč funguje primárně jako mediální agentura a zároveň plně ovládá další firmy, jako jsou Médea Promotion, Médea Interactive nebo Médea Public Relations. Podle analytické firmy COMvergence byla Médea loni třetí největší mediální agenturou v ČR.

Čermák již od října vlastní polovinu Soukupovy společnosti Empresa Media, která provozuje TV Barrandov. Obdobně jako v Emprese i v Médee podle obchodního rejstříku nastoupil k Soukupovi Čermák jako druhý člen statutárního orgánu, přičemž pro veškeré větší kroky je potřeba souhlasu obou členů představenstva.

„Médea čelila letos značnému tlaku věřitelů. Právě s nimi proto budeme prioritně jednat a hledat řešení,“ řekl Čermák. „Vše se děje v souladu s předchozími dohodami,“ dodal Soukup. Čermák podle informací ČTK jedná i o vstupu do další Soukupovy firmy IMP.

Největšími věřiteli firem z impéria Jaromíra Soukupa jsou fond IFIS (s úvěry původně poskytnutými bankami CREDITAS a ČSOB) a Gomanold (s úvěrem koupeným od Unicredit). Tyto úvěry jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Dalším věřitelem je Čermákova společnost Enreda, která koupila pohledávky od Českých radiokomunikací. Dalšími věřiteli jsou například Česká televize či agentura Knowlimits.

Čermák a jeho společnost Servis-24 se specializují na pomoc firmám zatíženým dluhy. V minulém roce získal 49procentní podíl ve zlínské společnosti NWT manželů Vítkových, kterou poslaly do insolvence nezvládnuté obchody s energiemi. V NWT věřitelé v únoru 2023 povolili cestu reorganizace, jejíž plán byl schválen velkou většinou na věřitelské schůzi v září 2023. Pomáhal také při půlmiliardovém prodeji Grandhotelu Nabokov v Mariánských Lázních.

Dianthos ( 16. listopadu 2023 21:16 )

To je celkem možné. Říkala, že nedává na sítě fotografie s Dopitou, aby někomu neubližovala.

fido2 ( 16. listopadu 2023 13:38 )

Žilkajdy si zásadně vybírají lakomce. Mají na to talent.

fido2 ( 16. listopadu 2023 13:36 )

Nic jí nedá, spíš aby mu nesebrali možnost si brát malou, když by byl v exekuci.

zuzakirsch ( 16. listopadu 2023 12:15 )

Aspoň budou chechtáky na alimenty pro Aguš.

Jasna-mysl ( 16. listopadu 2023 11:39 )

No, pan Soukup se bude muset naucit naslouchat a poslouchat druhého majitele a nedávat takové sra.ky ve své televizi.

Zobrazit celou diskusi