Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Zemanův muž Kruliš v ČNB povýšil. Povede sekci kancelář, musel projít i psychotesty

Autor: ČTK - 
21. září 2023
20:33

Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vladimír Kruliš povede od 1. října sekci kancelář České národní banky (ČNB). Rozhodla o tom bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání na základě výsledků několikakolového vnitřního výběrového řízení. ČTK o tom informovala ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB Petra Krmelová.

Kruliš nastoupil do sekce kancelář centrální banky letos v dubnu. Z pozice hlavního experta v oblasti organizace a protokolu zodpovídal dosud za koordinaci akcí a činnosti protokolárního charakteru, přípravu mezinárodních konferencí, protokolární komunikaci vůči Evropské centrální bance (ECB), ústavním institucím a státním orgánům. Od 1. října sekci kancelář povede.

„Účastníci vnitřního výběrového řízení museli projít psychotesty, včetně posouzení manažerských schopností, a doložit dosavadní reference. Vypracovali podrobnou koncepci fungování sekce, dokládali jazykovou způsobilost a absolvovali pohovor před komisí,“ uvedla k výběrovému řízení Krmelová.

Jednačtyřicetiletý Kruliš je absolventem studijních programů marketingová komunikace a ekonomika a management Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mluví anglicky a německy a je držitelem bezpečnostní prověrky na druhý nejvyšší stupeň Tajné od Národního bezpečnostního úřadu a také bezpečnostní prověrky NATO Secret. V hradním protokolu Kruliš pracoval od roku 2014, od února 2018 do letošního března ho řídil. Náplní jeho práce byla mimo jiné odpovědnost za organizaci nejvyšších státních návštěv, summitů, ceremoniálních aktů a pracovních cest.

Video  Zeman vychválil protokoláře Kruliše: Nejlepší manažer, co jsem poznal. ČNB lepšího nemůže získat!  - Blesk / Pavlína Horáková, Jakub Poláček
Video se připravuje ...

trintin ( 22. září 2023 14:00 )

...musel projít i psychotesty?? Běžný občan by určitě neobstál: " jste vlezdořiťa, máte rád Američany, když vyhrají Korejci vlezete do zadku i jim, budete mít rád Putina když vyhraje, jste homosexuál, jste nekrofil, jste pedofil, převlékáte se rád do ženských šatů, je Pavko váš vzor a ideál, snížil by jste všemm důchodcům důchod o padesát procent??

krapotkin ( 22. září 2023 03:13 )

Docela dobrá trafika.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud