Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Potíž pro miliardáře Vítka: Soud na Kypru mu zmrazil majetek za 13 miliard korun?

Aktualizováno -
2. května 2023
12:21
Autor: ČTK - 
2. května 2023
08:48

Kyperský soud nařídil bankám zmrazit českému miliardáři Radovanu Vítkovi majetek v hodnotě 13 miliard Kč. Uvádí to německý ekonomický deník Handelsblatt, podle kterého se případ týká Vítkovy investiční a realitní společnosti Czech Property Investments (CPI) a jeho sporů s někdejšími partnery z Česka, Švýcarska a Spojených států. Skupina CPI Property Group zmrazení majetku popřela, předběžné opatření není účinné, sdělil dnes ČTK její mluvčí Jakub Velen.

Handelsblatt také poznamenal, že Vítek, který se zajímá o reality i v Německu, je znám hrubými obchodními metodami

„Český obchodník vytvořil realitní impérium, a to i v Německu. Bývalí obchodní partneři ho žalují a soud na Kypru jim dal nyní za pravdu,“ napsal Handelsblatt, který text zveřejnil v pondělí večer na svém webu.

Zprávu o zmrazení části Vítkova majetku dnes převzal magazín Der Spiegel. V minulosti řešil žalobu proti CPI Property Group americký soud. V dubnu 2019 ji podal americký hedgeový fond Kingstown a další strany, včetně firem někdejších manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS) Marka Čmejly a Jiřího Diviše. Spor se týkal převzetí firmy Orco Property Group. Loni v září odvolací soud žalobu zamítl.

Podle mluvčího CPIPG není nyní předběžné opatření účinné. „Žádné účty nejsou obstavené, majetek není zamrazen. Jedná se o obvyklý recyklát lží a nesmyslů, které už Čmejla s Divišem neúspěšně použili v Americe i v České republice,“ reagovala společnost na informace deníku Handelsblatt.

Vítkovi někdejší partneři podle Handelsblattu podávají proti českému investorovi žaloby v USA, Lucembursku a na Kypru od roku 2015 za to, že je při budování CPI podvedl přes fiktivní společnosti.

Soud na Kypru nedávno nařídil bankám zmrazit část Vítkova majetku, uvedl deník. Podle něj na konci dubna vypršela lhůta, do které měli Vítkovi právníci předložit argumenty. Do léta soudci rozhodnou, zda peníze zůstanou zmrazené až do konce soudního sporu, dodal Handelsblatt. Jako jednoho ze žalobců uvádí česko-švýcarského občana Diviše.

Skrhola ( 2. května 2023 13:27 )

Jeden jak druhej, perte se a žerte se!👿

prochazkanamoste ( 2. května 2023 13:06 )

A to je dobře, nebo ne? Teď vám nějak nevím…

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud