Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Dvořák znovu zabojuje o křeslo šéfa České televize. Rada o novém řediteli rozhodne v červnu

Autor: ČTK, for - 
24. března 2023
08:28

Současný generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák bude obhajovat funkci. Serveru Seznam Zprávy sdělil, že před veřejnoprávní televizí jsou nové výzvy, kterých se chce účastnit. Dvořák stojí v čele televize druhé volební období, které mu vyprší na konci září. Rada České televize vyhlásila výběrové řízení na šéfa ČT v polovině února. Uzávěrka přihlášek je 17. dubna, vybírat ředitele s mandátem do roku 2029 budou radní v červnu.

„Po jistém zvažování jsem se rozhodl, že kandidovat chci a budu. V tuto chvíli již připravuji projekt,“ uvedl Dvořák. V posledních měsících se podle serveru spekulovalo o tom, že Dvořák již obhajovat nebude - především poté, co měl v zimě vážný úraz na lyžích.

K rozhodnutí podle Dvořáka nakonec přispěla podpora rodiny a fakt, že před Českou televizí stojí řada výzev. „ČT stojí na velkém rozcestí. Prostředí se velmi mění. Jsou tu nové streamovací platformy, globální i lokální, české komerční televize investují mnohem více do vlastní tvorby, objevují se nové distribuční cesty, technologie, jiná očekávání uživatelů a diváků. Česká televize na to musí reagovat rychle, bez tápání i zbytečných chyb,“ poznamenal.

Zároveň je podle něj nutné dál posilovat veřejnou službu. „Česká televize je stále nejdůvěryhodnější médium, a to je vůči společnosti značná odpovědnost. Musí zůstat dostatečně silná a relevantní, což ale půjde jen za předpokladu, že všechny tyto nové výzvy zvládne a nepodlehne vnějším ani vnitřním tlakům. Vím, že na toto ji umím připravit,“ míní Dvořák.

O kandidatuře podle Seznam Zpráv uvažovali i někteří zaměstnanci České televize, většina z nich ale nechce kandidovat proti vlastnímu šéfovi. Například moderátor Jakub Železný se vyjádřil, že se o funkci generálního ředitele bude ucházet jen v případě, že Dvořák obhajovat nebude. Jako jeden z bodů pro své rozhodování zmiňuje Dvořákovu kandidaturu i ředitel brněnského studia Jan Souček.

Do výběrového řízení se mohou hlásit uchazeči s vysokoškolským vzděláním, manažerskými a osobnostními předpoklady, aktivní znalostí alespoň jednoho světového jazyka a negativním lustračním osvědčením. Součástí přihlášky musí být koncepce rozvoje a fungování televize po dobu jeho funkčního období v rozsahu pěti až deseti stran.

Kandidáti, kteří postoupí do závěrečného kola výběrového řízení, budou pozváni na veřejné zasedání rady 7. června k osobní prezentaci svého projektu a k zodpovězení jednotlivých dotazů členů rady. Na základě souhrnu všech získaných informací Rada ČT následně rozhodne v tajném hlasování o vítězi výběrového řízení.

Video  Generální ředitel ČT Petr Dvořák: Do proslovů na Lvu oceněným nemluvíme  - David Turek
Video se připravuje ...

trintin ( 24. března 2023 22:01 )

Všivácká organizace, která nedodržuje vysílací časy. Ani jeden program nezačíná včas. Slibovali, že nebudou na ČT1 vysílat reklamy, tak reklamy přejmenovali na sponzor pořadu a my jim za to ještě musíme platit koncesionářské poplatky.

krapotkin ( 24. března 2023 14:59 )

Škoda, že ho nemůžou volit lidi jako prezidenta. Už by dávno vyfičel dopryč.

zaka ( 24. března 2023 14:03 )

Věřil jsem mu ale on se tam zakopal a to bolševické hnízdo dál budoval měl by jít do ***a a do ČT někdo mimo televizi.

al.bunda ( 24. března 2023 10:24 )

Takové koryto kde na mne nikdo nemůže se dobrovolně neopouští 🤔🤑🤑🤑

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa