Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Nadace EP Corporate Group, kterou Blesk podporuje: 100 milionů na pomoc pozůstalým rodinám

Autor: red - 
11. ledna 2023
05:00

Ztráta blízkého je jednou z nejtěžších životních zkoušek. A pokud se navíc jedná o živitele rodiny, pozůstalí se musí vypořádat nejen se zármutkem, ale často také s finančními problémy. Blesk podporuje Nadaci EP Corporate Group, která právě těmto rodinám pomáhá. A teď vypisuje grantovou výzvu, v níž je 100 milionů.

Právě podpora rodin, které přišly o živitele rodiny - to je jeden z hlavních cílů Nadace EP Corporate Group založené Danielem Křetínským.

I zletilí sourozenci

Minulý rok finančně podpořila několik desítek pozůstalých rodin celkovou částkou téměř 35 milionů korun. Grantová výzva „To zvládneme“ byla v roce 2022 zaměřena převážně na pozůstalé rodiče či prarodiče. V letošním roce si o příspěvek budou moci požádat i další pozůstalí rodinní příslušníci, kteří mají děti v pěstounské péči. Jedná se tedy o strýce, tety nebo zletilé sourozence.

Až 24 měsíců zpětně

Na rozdíl od loňské výzvy, kdy si mohly požádat o nadační příspěvek jen rodiny, jež o svého člena přišly max. 12 měsíců před podáním žádosti, je to nyní až 24 měsíců. Na grantovou výzvu „To zvládneme 2023“ nadace uvolnila částku 100 mil. Kč s cílem finančně podpořit až 260 rodin po dobu dvou let.

Jak se přihlásit?

Veškeré informace o grantové výzvě zájemci najdou na stránkách nadaceepcg.cz pod záložkou grantové výzvy. K žádosti je třeba přiložit kopii občanského průkazu žadatele, úmrtní list, rodný list dětí, doklad, kterým prokážete vztah k zemřelému, a potvrzení o vlastnictví bankovního účtu.

Dále je třeba, aby žadatelé doložili své příjmy za posledních 12 měsíců a příjmy zemřelé osoby 12 měsíců před úmrtím.

Výzva je otevřená pro všechny, kteří v důsledku úmrtí živitele přišli o více než 40 % rodinného příjmu a vůči kterým neprobíhá insolvenční řízení nebo exekuce. Nadační příspěvek mohou rodiny kromě nákladů na bydlení či potraviny využít například na psychoterapii nebo volnočasové aktivity pro děti.

„Nebojte se požádat o pomoc, v případě potřeby Vás tým Nadace EP Corporate Group provede procesem přípravy žádosti o nadační příspěvek,“ slibuje výkonná ředitelka Nadace EP Corporate Group Jitka Pražáková.

Další projekty

Stejně jako v minulém roce bude i letos nadace nadále podporovat také veřejné poradny pro pozůstalé, kde mohou lidé v tomto těžkém životním období využít možnosti psychosociálního poradenství. Mezi další plány nadace pro rok 2023 patří také spuštění dvou fondů - stipendijního fondu pro pozůstalé děti a fondu na podporu zdravotně znevýhodněných dětí pozůstalých. Bližší informace o podpoře pozůstalých a dalších programech nadace můžete získat na webových stránkách nadace www.nadaceepcg.cz.

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud