Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Rošáda na ČT: Televize střídá zahraniční zpravodaje. Výměna se dotkne šesti zemí

Autor: ČTK, sova - 
29. listopadu 2021
13:15

Česká televize chystá v příštím roce pravidelnou výměnu na šesti zahraničních zpravodajských postech. Vymění zpravodaje ve Varšavě, v Bratislavě, Berlíně, Bruselu, Londýně a ve Washingtonu. První přesun se uskuteční začátkem března v Polsku, další nastanou v druhé polovině roku. ČT to v pondělí oznámila v tiskové zprávě.

Ve Varšavě nahradí Lukáše Mathého dosavadní reportér zahraniční redakce Andreas Papadopulos. V létě dosavadního korespondenta ve Washingtonu Davida Miřejovského po čtyřech letech nahradí Bohumil Vostal, který se tak přesune z Británie do Spojených států amerických.

V souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Radě Evropské unie bude informace z Bruselu nově přinášet Petr Obrovský, který dosud působil v Bratislavě. Stávající bruselský korespondent Lukáš Dolanský bude pomáhat pokrývat agendu EU i v době, kdy nastoupí jako nový zpravodaj ve Velké Británii.

Ze slovenské metropole bude diváky informovat redaktor a moderátor Jan Šilhan, německým korespondentem se stane Pavel Polák. Nahradí tak Martina Jonáše, který se vrátí zpět do České republiky. Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Turecku, Rusku, Číně, Izraeli a ve Francii.

Vedoucím zahraniční redakce ČT je Michal Kubal.

Video Blesk Podcast: Jan Tománek promluvil o koronaviru ve StarDance - Jiří Marek

verprag ( 29. listopadu 2021 20:32 )

Hlavně vyhodit a rovnou na dlažbu Witowskou sTvarůžkovou !

nespokojeny ( 29. listopadu 2021 19:40 )

Pánové, jste mladí a šikovní. Pokud se nechcete "zahrabat", utečte z ČT dokud je čas.

gejsovic ( 29. listopadu 2021 14:35 )

Tam by byl potřeba udělat pořádný průvan v celéČT

Zobrazit celou diskusi
Další videa