Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Boeing nejbohatšího Čecha přistál v Praze: Přivezl i Kellnerovo (†56) tělo? A Horváth mluvil s vyšetřovateli

Aktualizováno -
9. dubna 2021
10:36
Autor: VaB, ČTK - 
9. dubna 2021
02:27

Luxusní soukromý boeing zesnulého Petra Kellnera (†56) se ve čtvrtek vydal na cestu zpět domů! Vzlétl po dvou dnech čekání z letiště v Anchorage. Do Prahy dorazil v pátek krátce před půl třetí ráno. Pravděpodobně přepravil rakev s ostatky nejbohatšího Čecha. Americká média informovala o možném posunu ve vyšetřování nehody, vyšetřovatelé totiž mluvili s přeživším Davidem Horváthem, který jim poskytl „cenné informace“. 

Miliardář Petr Kellner (†56) zemřel 27. března při havárii vrtulníku Airbus AS350B3 na Aljašce. Ve vraku zahynul on a další čtyři lidé. Jediný, kdo nehodu vrtulníku přežil, byl David Horváth. Ten byl několik dní po nehodě na JIP ve vážném stavu. 

Zraněný snowboardista projevil zájem a o okolnostech celé nehody chce vypovídat. Zároveň s tím ve středu zmizelo jeho jméno ze seznamu pacientů nemocnice. To může znamenat, že brzy poletí zpět do České republiky. Lze jen spekulovat, zda se jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že se vrátil už nyní právě soukromým boeingem.

Server Alaska's News Source v noci ze čtvrtka na pátek uvedl, že vyšetřovatelé už s Horváthem promluvili a on jim poskytl „cenné informace“. Médiím to sdělil šéf aljašské pobočky Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB) Clint Johnson. „Vyšetřovatelé a letecký expert měli možnost mluvit s přeživším pasažérem,“ sdělil Johnson.

Horváthova výpověď bude podle Johnsona zanesena do předběžné zprávy, kterou vyšetřovatelé zveřejní 13. dubna.

Už v úterý odpoledne se do aljašského města Anchorage vypravil soukromý Boeing 737NG PPF Group Petra Kellnera. Přistál na letišti a následující dva dny zde stál a čekal. Ve čtvrtek odpoledne našeho času se dal ale do pohybu. 

Kolem třetí hodiny se začalo s letadlem hýbat, chvíli stálo před jedním z hangárů. Poté začalo popojíždět a přesně v 16:44 se odlepilo od země. Čekala je ale dlouhá, téměř desetihodinová cesta.

Cílovou destinací se stalo pražské letiště Václava Havla. Tady boeing přistál krátce před půl třetí ráno. Letadlo pravděpodobně přepravilo tělo zesnulého miliardáře Kellnera.

Kellnerovo letadlo poté zamířilo z Prahy do Lyonu, nelze tedy vyloučit, že do Francie převezlo tělo Benjamina Larochaixe, přítele nejbohatšího Čecha. Vdova po zesnulém Francouzovi už na Facebooku oznámila datum manželova pohřbu. „Přátelé, Benův pohřeb proběhne v pondělí 12. dubna ve 14 hodin na hřbitově Saint-Laurent-de-la-Côtete v Belleville," napsala ve čtvrtek.

Pohřeb bude zřejmě kvůli probíhající koronavirové krizi probíhat v netradičním režimu. „Nevím kolik lidí tam bude, zůstaneme co nejvíc venku, žádná mše..." odpověděla vdova na dotaz jednoho z přátel, jestli bude možné zúčastnit se posledního rozloučení.

Video se připravuje ...
Další videa