Za Gottem na Žofín zamíří z Česka davy. Lidé skupují jízdenky, dráhy posílí spoje

Autor: Sabina Dračková - 
4. 10. 2019
19:55

Už hodinu po tom, co vdova po Karlu Gottovi Ivana oznámila datum veřejného rozloučení se zpěvákem, byly první vlaky z Ostravy na pátek 11. října do Prahy obsazené. Dopravci proto budou posilovat spoje, i tak se ale nejspíš na všechny nedostane. Jízdenky skupují i fanoušci z Německa nebo Rakouska.

„Určitě přijdu, Kájo,“ vzkazuje zemřelému zpěvákovi Vlasta z Českých Budějovic na fanouškovské stránce na facebooku a další se přidávají. Richard pojede z Německých Drážďan: „Přijedeme také, máme ho tu velice rádi.“

Další fanoušci na pražský Žofín dorazí z Brna, Ostravy i ze Slovenska. Lístky na vlak si kupují už teď a i mezistátní spoje jsou dopravci připraveni posílit.

„Největší nápor očekáváme o víkendu, kdy se lidé domluví, že vyrazí na smuteční akci společně a budou nakupovat lístky,“ vysvětlil mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Cestující musí počítat také s tím, že rozloučení bude v pátek, kdy je standardně dopravní špička. Už teď jsou vyprodané některé páteční spoje z Ostravy do Prahy.

Přidávat vozy bude i národní dopravce. „Doporučujeme cestujícím, aby si rozhodně koupili místenky, to je pro nás i ukazatel, kde máme spoje posilovat,“ vysvětlil mluvčí Českých drah Radek Jolík. Koupit jízdenku si mohou samozřejmě lidé i bez místenky, musí ale počítat s tím, že určitě budou při jízdě stát.

Video  Karel Gott (†80): První slova Ivany, smutek blízkých, státní pohřeb…  - Bára Horáková, Lukáš Červený

RegioJet garantoval, že budou schopni přidat až 120 míst na každý spoj. Maximálně může mít vlak 15 vozů, víc je z technických důvodů nemožné. 

O tom, jak bude rozloučení se zpěvákem vypadat, informovala na oficiálních webových stránkách ve čtvrtek Ivana Gottová.

„Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě,“ uvedla vdova po Zlatém slavíkovi.

Video  Zjihlý Jiří Adamec: Nejkrásnější okamžik s Gottem? Když se válel u mě na koberci...  - Petr Macek, Lukáš Červený

Na sobotu 12. října vláda vyhlásí státní smutek. Původně nabízenou variantu státního pohřbu Gottova rodina s díky odmítla.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Voda ( 6. října 2019 14:45 )

Nejedu,nebyla to rodina.

Pohybovenadany ( 5. října 2019 13:58 )

Kdo vi jestli pusti Terezu na pohřeb ? A držka Bohdalka tam bude?

montevideo ( 5. října 2019 13:27 )

No vidíš. Na tobě je ta patologická nenávist zřejmá na první pohled.

titan33 ( 5. října 2019 12:56 )

co vyvádíš arne, já žiju na vsi a v Praze již minulost, co si to dovoluješ vůči pražanům žili jako každý jiní jinde co šlapali každé ráno do práce a bylo jim fuk kdo jak počmárá letiště či lavičku

arne100 ( 5. října 2019 12:41 )

Držka Bohdalová by zase mohla celebrovat při mši za Gotta.Bylo by potřeba aby
zkontrolovali při mši všechny co tam příjdou aby ten zloděj u kterého pobývá
se nebál že přijde o život.Ta že kabaret může zase začít tak jako u Havla.Pojmenujte v Praze po Gottovi lavičku nebo letiště Havlovo+ Gottovo letiště Praha vy Pražský burani.

Zobrazit celou diskusi
Další videa