Český kamioňák převážel 20 migrantů. U soudu ve Francii vyfasoval dva roky natvrdo

19. 7. 2019
21:15

Francouzská justice uložila dva roky vězení českému řidiči kamionu, který chtěl údajně do Británie převézt 20 migrantů. Policisté ho podle českého ministerstva zahraničí zadrželi v přístavu Calais. Případ se stal na začátku července. Informovala o tom dnes TV Nova.

Muž z Česka odjel 5. července. Podle Novy reagoval na inzerát, který sháněl řidiče na převoz nábytku z Belgie přes Francii do Británie. Slíbená odměna byla téměř 130.000 korun. Zpátky se měl muž původně vrátit 8. července.

„Při cestě do Velké Británie francouzská policie u něj v kamionu objevila 20 migrantů. Už proběhl dokonce i soud a český řidič dostal dva roky odnětí svobody,“ řekla televizi mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Podobný případ se stal loni rovněž v Calais. V kamionu českého řidiče Jiřího Sagana objevily tamní úřady 15 Iráčanů. Řidič od začátku tvrdí, že o migrantech v chladícím boxu kamionu nevěděl. Běženci mu prý do návěsu vlezli, když spal. Petici za jeho propuštění podepsalo několik tisíc lidí. Soud v severní Francii mu ale letos v lednu zpřísnil trest z 18 měsíců na dva roky vězení.

Letos v březnu pak francouzská policie při kontrole ve městě Coquelles u Calais objevila migranta v nákladovém prostoru kamionu, který řídil další český řidič. Policisté ho krátce zadrželi. Řidičovo tvrzení, že o migrantovi nevěděl, ale vyhodnotili jako věrohodné, proto ho následně propustili.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Solinska ( 21. července 2019 21:58 )

jen chci se zeptat...co jsi vlastne zač ???.Justin Daneiels...nebo Bara ?
pokud už i tebe ovlada to slavne -multi-kulti...tak to z meho pohledu je
špate...viz muj 1 přis­pevek­....­....­.Soli­....

,

Solinska ( 21. července 2019 21:45 )

Zdravim!...přečetla jsm celou diskuji, ...no,je to ubohe!...neznam vas
ani vašeho tatinka... veřim, že chtěl pomoc rodine--ale pašeracka
banda ho do toho pěkně zamotala--proste zachoval se jako naivka a snilek...
pořad musime mit na paměti, že jsme vychodni Evropa a Zapad za každou cenu
chce nam vladnot//Napoleon, Hitler//...po vode se to vozi legalne--kor jak to je německa kapitanka...všichni němcy ji chvali--hnus---proste vykašlete se na zazraky zapadu !!!...žadne tam nejsou...muslimska verbež a nasili...
pořad nemužu vypusti z hlavy toho českeho občana,co ho ta muslimska holota
v Londyne umlatila k smrti řetezem--hnus--za par grejcaru to nestoji zato
...rači budu Doma žrat chleba se soli v pohode a vklidu ...než v cizine šunku a klepat se strachy --budu mit štesi, nebo nebudu ???

wp2t ( 21. července 2019 00:57 )

Jasně, za každýho bubáka 1 měsíc a dostal dva školní roky natvrdo.

Protože normální rok má kolik měsíců? No třeba ty Tomášku:

wp2t ( 21. července 2019 00:50 )

Příslušníci IS taky dávali inzeráty a spousta malých evropských holek se nechalo nalákat na superživot džihádistické nevěsty.

Prostě byly hloupé a naletěly jako tvůj tatínek. Internet je smetiště na kterém si můžeš najít i diamant, ale nejdřív musíš prohrabat kupu špíny a hlavně musíš tu špínu od toho diamantu rozeznat.

wp2t ( 21. července 2019 00:44 )

wtf Jestli tohle není false flag tak teda už nevím co.

Měla bys Barunko nadávat spíš těm multikulti co ti tohle způsobili než těm kteří vyjadřují svůj názor v nějaké diskuzi. Ale ty asi taky budeš už multikulti zpracovaná od neziskovek z běžného školního vyučování.

A možná měl víc přemýšlet tvůj tatínek než udělal takovouhle pitomost, si myslel, že dostane medaili? Ti multikulturní pašeráci do takovýho výnosnýho kšeftu jen tak někoho nepustí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa