Protimafiánský útvar udeřil: Policisté zasahují na několika místech včetně Prahy

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují na několika místech včetně Prahy. (ilustrační foto)
Aktualizováno -
26. 3. 2019
11:33
Autor: ČTK - 
26. 3. 2019
11:09

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují na několika místech včetně Prahy. Uvedla to Česká televize (ČT). Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej ČTK řekl, že policisté provádí úkony trestního řízení. Informaci ČT o tom, že v plánu jsou i prohlídky v jedné advokátní kanceláři, popřel.

„Žádné prohlídky advokátní kanceláře neděláme,“ uvedl Ibehej. Bez dalších podrobností doplnil, že věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Na více místech současně policisté z útvaru zasahovali i počátkem března. Tehdy přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi nebo k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi v Prostějově.

Podle tehdejších informací Ibeheje policisté konali ve dvou samostatných trestních věcech. V souvislosti s veřejnými zakázkami městské části Brno-střed pak obvinili devět lidí z účasti na zločinecké organizované skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Ve vazbě skončilo pět stíhaných a hrozí jim 10,5 roku až 16 let vězení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 26. března 2019 18:30 )

Protimafiánský útvar nasleduji dodavky s koberci

turbina ( 26. března 2019 15:37 )

Zatkněte celé vedení ANO, včetně Hradního ochmelaku Milouše s jeho ancáblem a mafie bude pod zámkem.

bullshit ( 26. března 2019 15:05 )

Jsem si jist že žádný protimafiánský útvar u policie ČR neexistuje.

dartwader ( 26. března 2019 13:10 )

Já tedy nevím, ale protimafiansky útvar už dlouho mafiány co dělají vydiracky, loupeže, vraždy, neřešil. To je samý podvod, dotace, DPH a jiné papírové srač.ky co má dělat hospodářská kriminálka. Kde jsou zbraně, teroristi, vrazi a násilníci?

verka1 ( 26. března 2019 12:57 )

No tak bude to, naše slavná policie to odkládá a pak jdou do důchodu a mladší policajti to neřeší.

Zobrazit celou diskusi
Další videa