Zkaženým kebabem se tu otrávilo 81 lidí. Hradecké bistro zaplatí 250 tisíc

Autor: ČTK, Mii - 
20. prosince 2018
18:55

Provozovatel bistra v centru Hradce Králové, ve kterém se začátkem června přiotrávily kebabem desítky lidí, dostal od hygieniků pokutu 250 tisíc korun. Provozovatel Vladimir Angelkovik už bistro zavřel a na místě nyní funguje podnik jiného majitele. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize. Po požití kuřecího kebabu se zeleninou onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici.

Rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové je pravomocné. „Provozovatel bistra od nás dostal pokutu ve výši 250 tisíc korun,“ řekla ČT mluvčí hygieniků Veronika Krejčí. Před tím, než na místě začalo fungovat nové bistro, bylo nutné udělat kontrolní stěry. „Vše ale bylo negativní, takže z hygienického hlediska je už provozovna v pořádku,“ uvedla.

Otravou se zabývala i policie, která ji vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Viníka otravy ale policie nenašla a případ v říjnu odložila.

Infekci do jídla zavlekl zaměstnanec

Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. „Bakterii zlatého stafylokoka do provozovny zavlekl některý ze zaměstnanců v nějakém drobném kožním defektu,“ uvedla v říjnu policie.

Z pozitivních výsledků stěrů z ranek na rukou jednotlivých zaměstnanců však podle kriminalistů nešlo zjistit, který ze zaměstnanců ji do prodejny prvotně zanesl a kdo byl kontaminován až druhotně při práci.

Bistro v centru Hradce Králové zavřel v úterý 5. června odpoledne sám provozovatel poté, co v nemocnici přibývalo přiotrávených lidí. Hygienici následně uzavření provozovny potvrdili.

tomik007 ( 20. prosince 2018 19:13 )

Provozovatel už bistro zavřel a na místě nyní jiz funguje herna/kasino jiného majitele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud