Desítky lidí se otrávily kebabem v Hradci Králové. Jídlo bylo kontaminováno až na prodejně

Autor: ital - 
2. září 2018
16:01

Začátkem června v Hradci Králové skončilo v nemocnici několik desítek lidí. Vinu na tom nesl kebab, jejž dotyční lidé snědli. Hygienici bistro prodávající kebab neprodleně zavřeli. Podle výsledků testů z Krajské hygienické stanice došlo ke kontaminaci masa až v bistru. Policie případ nadále vyšetřuje.

Mluvčí královéhradecké policie, Iva Kormošová, sdělila pro Lidovky.cz: „Obdrželi jsme výsledky z Krajské hygienické stanice, které prokázaly, že maso bylo kontaminováno v provozovně.“

Dále dodala, že zatím není jasné, kdo nese zodpovědnost na přiotrávení téměř osmi desítek lidí, kteří skončili v nemocnici. „Míra zavinění konkrétních jedinců je předmětem vyšetřování,“ říká Kormošová. Policie případ vyšetřuje jako podezření z ohrožování zdraví z nedbalosti.

Provozovatel bistra Maxim v Hradci Králové se rozhodl provozovnu sám uzavřít poté, kdy se několik desítek lidí přiotrávilo jeho kebabem. Stalo se tak na začátku června a během dvou dnů se počet přiotrávených značně rozrostl.

Mluvčí Krajské hygienické stanice, Veronika Krejčí, uvedla: „Uzavření provozovny jsme potvrdili i naším rozhodnutím. Otevření bistra bude podléhat souhlasu Krajské hygienické stanice.“

Zdeněk Ondráček, poslanec komunistické strany, uvedl na svém Facebooku, že v kebabu byl jed. Následně předložil otázku, kdo jej tam dal a proč.

Vycházel tak z informace náměstka Fakultní nemocnice v Hradci Králové, Zdeňka Tušla, který sdělil, že v masu byl zřejmě toxin. Ve svém vyjádření pro iDnes.cz však Tušl svůj výrok více objasnil: „Toxin je skutečně jed. Produkují jej však bakterie,“ tím vysvětlil, že maso v bistru nebylo otráveno úmyslně.

liskabystrouska ( 3. září 2018 07:46 )

ja bych to nezrala fujjjjjj a kramnovrah je vinen slizky had!

holahej ( 3. září 2018 06:07 )

Kdyby takové vyšetření udělali u Kramných, taky by na bakteriální jed přišli. Místo toho však nafalšovali proud.

jardavozembouchak ( 2. září 2018 20:29 )

 Jo na vencaplacu se slo do parkarny. Pod batou byly bajo brioski... Dnes je to hambac a sragory z agrofertu v rohliku.

jardavozembouchak ( 2. září 2018 20:27 )

 Kebab s myskama...do ecotickych staflu u nas se jde najist je bud sebevrah nebo potrebuje zhubnout ))))

horalysa ( 2. září 2018 19:29 )

Nikdy jsem ty hužvy nejedl, ani bych si to nikdy nekoupil. Dávám přednost každému jídlu o kterém nemám pochybnosti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud