Na pražské hygienické stanici, která sídlí v Rytířské ulici v centru Prahy, bylo v pátek pořádně rušno. „Kriminalisté prvního policejního obvodu provedli realizaci případu, v rámci kterého probíhaly úkony trestního řízení i v budově Krajské hygienické stanice v Praze 1,“ potvrdil pro Blesk.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Dva lidé po razii čelí trestnímu stíhání. „Dvě osoby jsou stíhané pro trestný čin vydírání, kdy jedna z nich je stíhaná vazebně,“ dodal mluvčí. Bližší podrobnosti policie zatím odmítla sdělit. Kdo a proč přesně trestnímu stíhání čelí, zatím není jasné, podle mluvčího HSHMP je jeden ze stíhaných zaměstnancem pražské hygieny.

„Hygienická stanice policistům zpřístupnila prostory za účelem jejich prohlídky a v dané záležitosti s Policií ČR úzce spolupracuje,“ řekl Blesk.cz Boublík a zdůraznil, že trestní stíhání se netýká ředitele pražské hygieny Jana Jarolímka. „Ředitel HSHMP byl v této věci v pátek podat vysvětlení na Policii ČR. Jakožto služební orgán HSHMP poskytuje policii potřebnou součinnost,“ dodal.