Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

Na otravu kebabem v Hradci byla i policie krátká. Proč trpěly desítky lidí?

Autor: ČTK, nkov - 
15. října 2018
12:45

Policie nenašla viníka otravy jídlem v bistru v Hradci Králové na začátku června. Vyšetřovatel případ v pátek 12. října odložil. Po požití kuřecího kebabu se zeleninou onemocnělo 81 lidí. Z nich 57 skončilo v hradecké fakultní nemocnici. Akutní otravu lidem způsobil zlatý stafylokok produkující střevní jed enterotoxin typu A. Policie případ vyšetřovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. V pondělí informovala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

S odkazem na zjištění hygieniků policie uvedla, že ke kontaminaci masa prokazatelně došlo v provozovně. „Bakterii zlatého stafylokoka do provozovny zavlekl některý ze zaměstnanců v nějakém drobném kožním defektu,“ uvedla mluvčí policie. 

Z pozitivních výsledků stěrů z ranek na rukou jednotlivých zaměstnanců však podle kriminalistů nešlo zjistit, který ze zaměstnanců ji do prodejny prvotně zanesl a kdo byl kontaminován až druhotně při práci. „Současně nebylo prokázáno zavinění konkrétní osoby, která by svou prací na prodejně, byť z nedbalosti, zapříčinila masivní namnožení bakterie s produkcí enterotoxinu typu A,“ uvedla Kormošová.

Bistro v centru Hradce Králové zavřel v úterý 5. června odpoledne sám provozovatel poté, co v nemocnici přibývalo přiotrávených lidí. Hygienici následně uzavření provozovny potvrdili. Po odložení případu policií budou dál řešit pochybení, která zjistili při kontrolách v provozovně.

Video Mražené kočky v bistrech a restauracích? Hygienička popsala, co odhalily kontroly. - David Budai, Lukáš Červený

Monikay ( 15. října 2018 17:19 )

Proč trpěli? Protože nakupují v takto rizikovém občerstvení. A zvlášť maso....

sores ( 15. října 2018 14:26 )

Osobně bych si od čmoudů nikdy nic nedal!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud