Kebab v Hradci Králové otrávil 60 lidí: Bývalý zaměstnanec prozradil, jak to v prodejně chodilo

Autor: dce, jp - 
7. června 2018
06:20

Jako cynický výsměch teď působí reklama na hradeckém bistru Maxim: "Tato prodejna je určena pro ty, kteří mají rádi čerstvé maso" …Zdejším kebabem a gyrosem se opravdu "Maximálně" přiotrávilo 60 lidí! Případ řeší hygienici a policie. A bývalý zaměstnanec bistra Blesku prozradil, jak to v prodejně chodilo.

Bolestivé křeče v břiše a průjmy postihly strávníky z Maxima už v neděli a na začátku týdne. Zažívací problémy se objevily po několika hodinách. „V neděli večer mi přinesl manžel gyros a od dvou ráno a celé pondělí jsem strávila na záchodě. Už nikdy více,“ svěřila se na Facebooku Radka B. Mnozí ale měli tak závažné problémy, že museli do nemocnice. „Kamarádka odvezla na emergency manžela, který měl tortillu,“ napsala třeba na sociální síti Renáta D. Jiní přidali černý humor: Milujeme Hradec, i když je to tady občas otrava…

Lékaři hradeckého špitálu nakonec ošetřili asi šedesát lidí ve věku od 15 do 66 let, z nichž 18 zůstalo na infekčním oddělení. Už ve středu se jejich počet snížil na devět, u kterých byl průběh otravy těžší. Nikdo z nich ale naštěstí není v ohrožení života.

Když přišla v úterý odpoledne na kontrolu hygiena, nenašla závady, které by je nutily uzavřít prodejnu. Nakonec to ale provozovatel udělal sám.

Bývalý zaměstnanec Tomáš P., který v bistru pracoval asi rok, se prodejny zastal. Hromadná otrava jídlem ho totiž překvapila. „Ty pokrmy se vždy dělaly z čerstvého kuřecího masa, ne mraženého. Kdyby bylo zkažený, tak by to asi cítili a nedali ho tam, takže si myslím, že to spíše bylo špatně tepelně upravené, jinak nevím,“ řekl Blesku Tomáš P.

Stanley1000 ( 8. června 2018 09:28 )

On to nebyl Arabák, ale Makedonec. Etnicky Slovan jako my,Rusové, či Srbové atd., nábožensky pravděpodobně muslim, ale to nemůžeme vědět.

mandat ( 7. června 2018 21:11 )

Divim se, ze vubec v horkem pocasi si nekdo neco takoveho koupi. Tohle neni nic cerstveho, nikdo ani netusi,co vsechno je v tom namichane. Arabove pouzivaji halal maso, to je plne bakterii a parazitu. Ty naivni lidicky,co to porad jedi si neuvedomuji,jak riskuji sve zdravi. Tyhle podniky by meli zavrit a ty neseriozni majitele vypraskat.

nacernovhk ( 7. června 2018 20:51 )

Já jsem si ve zmíněném stánku před cca 3 měsíci koupil tortily a nebylo mě fajn, kolegině v práci dokonce zvracela...Zaujalo mě,že kuchař vůbec neuklízí majonézu atp. do chladničky a když sečtete teplotu fritéz a všeho + malý prostor je z toho po pár hodinách na dobrej průjem každopádně tam už si žádnej Hradečák nic nikdy nekoupí... pamatujete někdo na NEGRA???

tomik007 ( 7. června 2018 20:42 )

V SSSR zase musi ti otraveni odskodnit majitele za "uczelovku".

tomik007 ( 7. června 2018 20:38 )

ANO - v Brne je vsechno mozne

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud