Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Obvinil policejního prezidenta z úniku informací: Nyní požaduje odškodné 150 tisíc

Autor: ČTK - 
19. prosince 2018
07:00

Bývalý detektiv Jiří Komárek, kterého soud zprostil obžaloby za obvinění dřívějšího policejního prezidenta Tomáše Tuhého z brutálního úniku informací, žádá po státu odškodnění 156.000 korun. Ministerstvo spravedlnosti ve věci zatím nerozhodlo. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN).

Okresní soud pro Prahu-západ loni v prosinci uložil Komárkovi za výrok o Tuhém roční podmínku s odkladem na dva roky. Krajský soud v Praze ale letos v dubnu vyhověl Komárkovu odvolání, zrušil původní verdikt a zprostil ho obžaloby. Podle pravomocného rozhodnutí Komárek jednal ve veřejném zájmu.

Komárek po státu chce, aby mu uhradil náklady 56.000 korun na advokátní služby. Za zátěž způsobenou trestním stíháním požaduje 100.000 korun. „S ohledem na to, že to bylo hodně medializované, klient argumentuje poškozením svého jména, důstojnosti a soukromí,“ sdělil serveru Lidovky.cz Komárkův právník Petr Kočí.

Ministerstvo spravedlnosti si vyžádalo spis k případu, aby mělo pro rozhodnutí relevantní podklad. „Žádost (o odškodnění) jsme obdrželi a zabýváme se jí. Rozhodnutí ve věci zatím nepadlo,“ cituje server Lucii Machálkovou z tiskového oddělení resortu. Ministerstvo by mělo Komárkův podnět vypořádat během prvního čtvrtletí příštího roku, píšou LN.

Komárek obvinil Tuhého z úniku informací v červnu 2016, tedy v době reorganizace části policie, při které se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvar odhalování korupce a finanční kriminality sloučily do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Komárek patřil k nejhlasitějším kritikům reformy. Podle něj byla připravena s cílem odstranit tehdejšího šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu. U soudu tvrdil, že výrokem chtěl docílit toho, aby se o reformě začalo více diskutovat.

Po odchodu od policie Komárek nastoupil na Finanční správu. Když ho loni v únoru Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila, správa ho postavila mimo službu. Po zproštění obžaloby mohl Komárek na Finanční správu nastoupit zpět.

Video Tisková konference policejního prezidenta k dnešnímu zásahu policie - Blesk TV

marmat ( 19. prosince 2018 21:48 )

Protože se pravda pana Komárka ukázala jako 100% zmizel nakonec pan Tuhý na Slovensko, jako vyslanec ČR !!!

marmat ( 19. prosince 2018 21:46 )

Protože dostal pan Komárek ZA PRAVDU "naložíno" musí dostat samozřejmě odškodné....Ukázalo se , že pan Tuhý toho měl i víc a musel být odejit (nepochybně dobrovolně) až do Bratislavy...

adeso ( 19. prosince 2018 10:32 )

tak a´t mu dají co chce a ještě přidají aspoň 300 tisíc navrch, zato Tuhého bych vyhodil na ulici - šmejda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud