Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Tržnice zaplavily nebezpečné řetězy, které mohou zapálit vánoční stromek. Nemáte je doma?

Autor: base, ČTK - 
17. prosince 2018
11:10

Inspektoři České obchodní inspekce objevili v tržnicích i běžných prodejnách v západních Čechách nebezpečné světelné řetězy. Krabičku s elektroinstalací lze snadno otevřít a spotřebitel tak má volný přístup k elektrickým spojům s napětím 230 voltů. Poměrně snadno tak může začít hořet vánoční stromek, záclony nebo celý byt a toto zboží může také způsobit úraz elektrickým proudem, řekl v pondělí ČTK ředitel ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jan Řezáč.

Od začátku prosince odebrala ČOI 19 řetězů. Měla důvodné podezření, že některé výrobky mohou být nebezpečné, což podle Řezáče následně prokázala odborná zkouška.

V posledních letech zaznamenali inspektoři ČOI obrovský nárůst nabídky této oblíbené vánoční dekorace. „Bohužel, s růstem nabídky se zvyšuje také riziko zvýšeného počtu nebezpečných výrobků, které se vyskytují na příhraničních tržnicích i v kamenných provozovnách ve vnitrozemí,“ uvedl ředitel. Loni se právě takovým světelným řetězem popálilo malé dítě. Kontroly inspekce budou pokračovat až do Vánoc.

Video  Jak vybrat vánoční světýlka  - Generali
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa