Masivní útok hackerů na Facebook: Nabourali 29 milionů účtů

Autor: ČTK, kal - 
12. října 2018
21:00

Hackeři se při útoku oznámeném před dvěma týdny dostali k údajům na 29 milionech uživatelských účtů Facebooku. Upřesnila to v pátek americká společnost Facebook. Dosud byly počty zasažených uživatelů nejasné. Původně Facebook varoval, že mohlo být napadeno až 50 milionů účtů a společnost nevěděla, zda byly také skutečně zneužity.

Facebook potvrdil, že hackeři se dostali ke jménům, e-mailovým adresám nebo telefonním číslům z 29 milionů účtů sociální sítě. U 14 milionů účtů hackeři získali i další osobní údaje, jako domovské město, datum narození, posledních deset míst přihlášení a posledních 15 vyhledávání.

Z jednoho milionů napadených účtů hackeři nezískali žádné informace. Provozovatel sociální sítě se chystá zaslat varovné vzkazy lidem, jejichž účty byly napadeny.

Facebook v pátek rovněž oznámil, že hackerský útok nezasáhl aplikace provozované třetími stranami, jako jsou WhatsApp nebo Instagram či platební služby.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

djaba ( 13. října 2018 20:44 )

Na zjištění jména , města , emailu či telefonního čísla nemusí být uživatel hacker .Stačí si účet přečíst , každý tam uvádí vše .

JanZrokican ( 12. října 2018 21:41 )

To má ten šmejd za cenzuru a neplacení daní. Zavřít ho do kriminálu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud