Obří problém Facebooku: 50 milionů účtů ohrozila chyba. Zcizili hackeři data?

Autor: simao - 
28. září 2018
19:28

Společnost Facebook nahlásila na policii velký problém, podle BBC totiž bylo téměř 50 milionů uživatelů vystaveno bezpečnostní chybě. Podle Facebooku mohli být hackeři schopni využívat funkci „Zobrazit jako“, aby získali kontrolu nad účty uživatelů.

polečnost Facebook dnes oznámila, že kvůli bezpečnostní chybě bylo ohroženo téměř 50 milionů účtů na stejnojmenné sociální síti. Útočníci se tak mohli dostat k účtům uživatelů Facebooku, převzít nad nimi kontrolu a zneužít informace, které tam mají.

Zatím nicméně probíhá vyšetřování, takže není jasné, zda k tomu v nějakém případě došlo, citovaly světové tiskové agentury z prohlášení společnosti.

Facebook: Musíme zjistit, co se s účty stalo

O tom, že se vyskytla v rámci Facebooku bezpečnostní chyba, zjistila společnost skutečnosti údajně již v úterý, píše BBC. Oznámila to i na policii. „Zatím jsme teprve zahájili vyšetřování a musíme zjistit, zda byly tyto účty zneužity nebo zda se (pachatelé) dostali k nějakým informacím,“ uvedla společnost Facebook.

Video Zuckerberg se omluvil za selhání Facebooku. Připravuje placenou verzi bez reklam - Reuters, Markéta Volfová

„Musíme ještě zjistit, zda byly tyto účty zneužity,“ potvrdil BBC vedoucí oddělení bezpečnosti Guy Rosen a dodal: „Ochrana osobních údajů a bezpečnost je neuvěřitelně důležitá, je nám líto, co se stalo.“

Více než 90 milionů uživatelů Facebooku bylo v této souvislosti donuceno odhlásit se dnes ráno z bezpečnostních důvodů ze svých účtů. Bezpečnostní chyba již byla opravena, uvedl Rosen, která má právě bezpečnost účtů na starosti.

Video Šíříte nenávist na Facebooku? Můžete skončit ve vězení! - David Vaníček

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

simonaprdelata ( 29. září 2018 06:19 )

V dnešní době má fejsbuk a podobny pí čoviny kdejaký de bil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud