Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Celníci na Vsetínsku „vyhmátli“ dva migranty. Schovávali se v kamionu

Autor: peb, ČTK - 
26. září 2018
15:40

Celníci objevili v nákladovém prostoru kamionu ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku dva muže údajně z Pákistánu. Kamion vezl zboží z Turecka, které hodlali celníci zkontrolovat přímo v areálu celního úřadu. Poté, co je upoutal nestandardní stav krycí plachty vozidla, našli uvnitř návěsu dva muže bez cestovních dokladů. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš.

Zadržení lidé podle něj celníkům sdělili, že pocházejí z Pákistánu. „Do nákladového prostoru zajištěného v Turecku celní závěrou vnikli podle všeho proříznutou plachtou. Obě osoby byly předány k dalšímu řízení příslušníkům cizinecké policie,“ uvedl Janiš.

Krajský policejní mluvčí Petr Jaroš ve středu potvrdil, že zadrženi byli dva muži.  „Neměli u sebe žádné doklady. Uvedli jenom některé údaje, které nyní musíme ověřit a muže řádně ztotožnit,“ uvedl o migrantech.

Variant dalšího vývoje je podle něj několik. Policisté budou mimo jiné zjišťovat, zdali muži nezažádali o azyl v některé ze zemí mimo Českou republiku. „Muži také mohou například zažádat o azyl v ČR, popřípadě budou vráceni zpět za hranice,“ uvedl Jaroš. Zadržená dvojice nadále zůstává v cele.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa