Čerstvě narozenou holčičku ve špinavém ručníku našli v babyboxu v Opavě. Dali jí jméno Lea

Autor: ČTK - 
17. srpna 2018
20:23

Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19:05, je zřejmě v pořádku, dostala jméno Lea. ČTK to sdělil Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Holčička je 174. dítětem odloženým v babyboxu za 13 let jejich existence a stou holčičkou. Je také čtvrtým novorozenětem odloženým do babyboxu ve Slezské nemocnici Opava.

„Dětská lékařka Soňa Krejčí v 19:05 vyzvedla z babyboxu zcela čerstvě narozenou holčičku, zabalenou podle doktorčiných slov v nevzhledném ručníku. Nešťastná maminka jí dokonce ani nepodvázala pupečník,“ uvedl Hess.

První babybox byl v Česku zprovozněn v červnu 2005 v GynCentru v pražském Hloubětíně. Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí.

Když je do něj vloženo dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení. Schránky jsou rovněž umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo uvidí.

Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Jika1 ( 17. srpna 2018 21:02 )

 Ale prd ve Valmezu je babybox přímo naproti zastavce u hlavniho vchodu do nemocnice

krista2018 ( 17. srpna 2018 20:44 )

tak nech tě holčičko už nic špatného nečeká. Do života přeji zdraví, lásku a hodné lidi, kteří ti pomohou vyrůst

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud